Каталог матеріалів

Урок №84 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - Чемним треба бути скрізь. Слова ввічливості. Чарівні слова відкривають серця

«____»___________ 20___ року

Календарно-тематичне планування інтегрованого курсу за підручником «Я досліджую світ. Автори: Н.М. Бібік та Г.П. Бондарчук» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №84. Чемним треба бути скрізь. Слова ввічливості. Чарівні слова відкривають серця.

Очікувані результати: учні називають слова ввічливості та можуть розрізняти їх; знають правила, як потрібно поводити себе за столом; об’єднуються з іншими дітьми у групи, пари для спільної діяльності; висловлюють та аргументують власну думку, поважаючи позицію інших і дослухаючись до спільної діяльності; планує розв’язання проблеми; зіставляють почуте з власним досвідом, висувають власні гіпотези; ставлять запитання дорослим і одноліткам щодо інформації, яка викликає сумнів або є незрозумілою; поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

формувати розуміння, що таке ввічливість; ознайомити із словами ввічливості; пояснити правила поведінки за столом; розвивати пізнавальний інтерес, творчі здібності, пам'ять, мислення, увагу й уяву; виховувати ціннісне ставлення до мистецтва, театральну культуру, доброзичливе ставлення одне до одного.

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; контролювати й оцінювати свої результати; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій – допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати; формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів; пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

вміння вчитися – включатися в роботу відразу після вказівки вчителя, правильно висловлюватися, зосереджено слухати вчителя, відповідати на запитання, вчити застосовувати вивчені правила на практиці;

здоров'язбережувальна – правильно організовувати навчальну діяльність – змінювати види роботи, щоб запобігти втомлюваності учнів, формувати в учнів вміння активно рухатись під час фізкультхвилинки; дбайливе ставлення до власного здоров¢я і збереження здоров¢я інших людей;

екологічна компетентність - дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 2. Позитивне налаштування на урок.

Мотивація навчальної діяльності

Слайд 3-4. Ранкове коло.

Слайд 5. Хвилинка фенологічних спостережень.

Повідомлення теми і мети уроку

Актуалізація опорних знань

Слайд 6. Розгадай ребус.

Слайд 7. Дай відповідь на питання.

Слайд 8. Рухлива вправа.

Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9. Розглянь зображення.

Обговоріть поведінку дітей, зображених на малюнках.

Слайд 10. Прочитай вірш.

Слайд 11. Дай відповідь на питання.

Слайд 12-13. Складіть словничок ввічливих слів.

Слайд 14. Розіграй у парах.

Слайд 15. Дай відповідь на питання.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17. Запам’ятай.

Слайд 18-28. Спільна робота.

Слайд 27. Потренуйся сервірувати стіл разом з батьками. Обговоріть, що для цього треба.

Слайд 28. Творча робота.

Закріплення вивченого.

Слайд 29. Сторінка 48, вправа 1.

Слайд 30. Сторінка 48, вправа 2.

Слайд 31-32. Доповни речення.

Слайд 33. Сторінка 49, вправа 3.

Слайд 34. Обведи правильну відповідь.

Слайд 35. Online завдання.

6. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 36. Рефлексія «Світлофор».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні