Каталог матеріалів

Урок №83 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Уживання м'якого знака.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №83. Тренувальні вправи. Позначення м’якості приголосних на письмі. Вживання мякого знака

Мета: продовжувати знайомити учнів із правилами позначення м’якості приголосних на письмі; удосконалити знання про правила вживання м’якого знака у словах; перевірити знання учнів щодо винятків вживання м’якого знака у словах; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; знає які букви позначають м’якість приголосних на письмі, а також правила вживання м’якого знака; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Асоціативний кущ.

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Чому так? Поясніть, чому після виділеної букви в першому слові м’який знак пишемо, а в другому – не пишемо.

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Поставте слова у формі давального відмінка однини, а також утворіть від них прикметники із суфіксом -ин. Запишіть слова групами. Як ви перевіряли, чи треба писати м’який знак?

Слайд 12. Поставте слова у формі давального відмінка однини, а також утворіть від них прикметники із суфіксом -ин. Запишіть слова групами. Як ви перевіряли, чи треба писати м’який знак?

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14-15. Щоденні 5.

Слайд 16. Спишіть слова, уставляючи, де потрібно, м’який знак. Підкресліть орфограму «М’який знак».

Слайд 17. Перевірте себе.

Слайд 18. Спишіть речення, уставляючи, де потрібно, м’який знак. Обґрунтуйте своє рішення.

Слайд 19. Перевірте себе.

Слайд 20. Підкресліть слова, під час вимови яких тверді приголосні змінюємо на м’які (уподібнюємо).

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні