Каталог матеріалів

Урок №82 для 5 класу з математики за О. Істер - Розв’язування вправ на розкладання числа на прості множники, та знаходження найбільшого спільного дільника і найменшого спільного кратного.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор О. Істер)

Урок № 82. Розв’язування вправ на розкладання числа на прості множники, та знаходження найбільшого спільного дільника і найменшого спільного кратного.

Мета: закріпити поняття дільника і кратного даного числа, вміти знаходити дільники числа та числа, кратні даному числу, вміти розкладати числа на прості множники, узагальнити й систематизувати знання про зміст дії ділення натуральних чисел; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють знаходити дільники числа та числа, кратні даному числу, розкладати числа на прості множники.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Обчисли усно.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Рухлива вправа.

Слайд 8-14. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 3 - 4 рівня складності № 934, 936, 938, 939, 941, 943.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 16. Завдання: Доведіть, що:

1) число 35 934 кратне 113;

2) 413 є дільником числа 83 839;

3) 27 671 не ділиться на 88.

Слайд 17. Завдання. Знайдіть суму всіх дільників: числа 6, менших від 6;

 числа 28, менших від 28.

Слайд 18. Індивідуальна робота.

Завдання. Знайдіть периметр і площу квадрата, сторона якого дорівнює 5 см.

Запишіть площу в мм2.

Слайд 19. Задачі на логіку.

Доведіть, що два довільних натуральних числа a і b мають таку властивість:

або a, або b, або a + b, або a – b ділиться на 3?

Підсумок

Слайд 20. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 21. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 22. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні