Каталог матеріалів

Урок №81 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо складені задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 81. Розв’язуємо складені задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, в яких описано процес руху тіла. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння розв’язувати задачі на кратне порівняння двох часток (на знаходження суми двох добутків), що містять величини: масу одиниці, кількість та загальну масу (ціну, кількість, вартість); зіставляти задачі із аналогічними задачами, що містять величини: швидкість руху, час руху, подоланий шлях. Дослідити вплив ситуації задачі на її розв’язання. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків із величинами: швидкість руху, час руху, подоланий шлях; складати і розв’язувати обернені задачі; перетворювати задачу на задачу на знаходження суми двох добутків. Вдосконалювати навички додавання і віднімання іменованих чисел; уміння знаходити значення виразів на кілька дій; обчислювальні навички; вміння розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано виразом зі змінною; вміння креслити відрізки заданої довжини, знаходити частини від числа та число за величиною його частини. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох часток, на знаходження суми двох добутків; розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Математичний диктант. Запишіть розв'язання задачі виразом та обчисліть його значення.

 

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10-11. Завдання 1. Виконай арифметичні дії з іменованими числами. 

Слайд 12-13. Завдання 2. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд 14-15. Завдання 3. Розв’яжи рівняння.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-20. Завдання 4. Склади задачі за короткими записами. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Що в них спільне? Розв’яжи задачі.

Слайд 21. Завдання 5.

Слайд 22. Завдання 6. Постав дужки так, щоб утворилися істинні рівності.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-27. Завдання 1. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Що в них спільне? Що можна сказати про їх розв’язання? Розв’яжи задачі 1–4.

Слайд 28. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні