Каталог матеріалів

Урок №81 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 81. Досліджуємо задачі на знаходження суми двох добутків

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків; ознайомити із задачами на різницеве порівняння двох добутків шляхом зміни запитання у задачі на знаходження суми двох добутків; узагальнити математичні структури та план розв’язування задач на різницеве порівняння двох добутків; формувати вміння розв’язувати задачі з двома запитаннями: на знаходження суми або на різницеве порівняння двох добутків; формувати вміння обчислювати значення виразів на кілька дій одного і різних ступенів, з дужками або без дужок; здійснити пропедевтику розв’язування нерівностей зі змінною способом добору.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3.  Усна лічба. Зошит «Працюю самостійно». Завдання 100. Знайди вартість товарів, які купили на ярмарку.

Слайд 4-5.  Усне опитування.

Слайд 6.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 7-8. Хвилинка каліграфії.

Слайд 9-10. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 11-12. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Як їх відмінність вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14-15. Завдання 2. Склади задачу. Зістав її із задачею 2 у завданні 1. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання?

Слайд 16-17. Завдання 2. Склади задачу за коротким записом. Зістав її з попередньою задачею. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання? Розв’яжи складену задачу. Досліди, що спільне в розв’язанні одержаних задач.

Слайд 18. Пам'ятка.

Слайд 19. Завдання 3. Добери хоча б одне значення змінної х,

за якої нерівність 24 : х < 8 буде істинною.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-22. Завдання 1. Перевір, чи правильно учні розв'язали подану задачу 1.

Слайд 23-24. Завдання 1. Зміни запитання задачі 1 так, щоб останньою була дія віднімання. Розв'яжи одержану задачу 2. Зістав розв'язання задач 1 і 2.

 Що в них спільне? Що відмінне?

Слайд 25. Завдання 1. Учні одержали задачу 3, змінивши ситуацію в задачі 2 на ситуацію купівлі-продажу. Досліди, як зміна величин вплине на розв'язання задачі 3.

Слайд 26. Завдання 1. Склади за коротким записом задачу 4. Зістав задачі 3 і 4. Що змінилось? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 4? Розв’яжи задачу 4.

Слайд 27. Пам'ятка.

Слайд 28-30. Завдання 2. Заміни складене іменоване число простим іменованим; просте іменоване — складеним іменованим.

Слайд 31-32. Завдання 3. Розв'яжи рівняння.

Слайд 33. Завдання 4. Знайди:

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні