Каталог матеріалів

Урок №81 для 1 класу з математики за С. Скворцова - Додаємо і віднімаємо числа 0, 1, 2, 3, 4.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика» С.О.Скворцової, О.В.Онопрієнко, Харків, видавництво «Ранок», 2023.

Урок № 81

Тема. Додаємо і віднімаємо числа 0, 1, 2, 3, 4

Мета: формувати поняття задачі, вміння розв’язувати задачі; формувати обчислювальні навички; закріплювати розуміння поняття задачі: зв’язок умови і запитання, кількість числових даних, достатніх для відповіді на запитання задачі, відповідність сюжету та числових даних задачі дійсності; навчати розв’язувати задачі; застосовувати до обчислень вивчені прийоми додавання і віднімання, в тому числі виразів на дві дії; закріплювати знання складу чисел; формувати вміння встановлювати відношення різницевого порівняння чисел; розвивати в учнів логічне мислення під час виконання завдань на підведення до поняття задачі, у процесі спостереження зміни результату арифметичної дії залежно від зміни одного з її компонентів, під час виконання завдань з логічним навантаженням.

Очікувані результати: здобувач освіти має поняття задача; вміє розв’язувати задачі; обчислювальні навички; розуміння поняття задачі: зв’язок умови і запитання, кількість числових даних, достатніх для відповіді на запитання задачі, відповідність сюжету та числових даних задачі дійсності; вміє розв’язувати задачі; застосовувати до обчислень вивчені прийоми додавання і віднімання, в тому числі виразів на дві дії; має знання складу чисел; встановлювати відношення різницевого порівняння чисел.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований.

Освітні галузі: математична.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

Сьогодні в нас урок звичайний,

Навчить багато вас чому.

Хай буде він для вас повчальний.

За це подякуєм йому.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Сьогодні на уроці я пропоную вам здійснити подорож безмежним океаном МАТЕМАТИКИ. Але подорожуючи, ми обираємо якийсь вид транспорту. Сьогодні ми поїдемо на сучасному транспорті. Оберіть собі транспорт, а якому би ви хотіли подорожувати.

Якщо ви обрали ЕЛЕКТРОСАМОКАТ, то для вас очікують на уроці гарні знання; ГІРОБОРД – вас очікує гарний результат на уроці; ВЕЛОСИПЕД – вас очікують на уроці позитивні емоції; ГІРОСКУТЕР (СИГВЕЙ) – вас очікують нові знання.

Поїхали!

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Сьогодні ми підбиватимемо підсумки того, чого ви вже навчилися.

Отже, ви маєте бути дуже уважними до себе, щоб зрозуміти, які ще маєте труднощі.

Наприкінці уроку ви розкажете, що у вас добре виходить, а над чим ще потрібно попрацювати.

3. Актуалізація знань. Підготовчі вправи. Усний рахунок.

Слайд 5. Гра «Намисто».

Слайд 6. Фізхвилинка для очей.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

Настанова вчителя. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Напишіть каліграфічно число-відповідь: знайдіть число, яке на 2 менше, ніж 7.

Відповідь: 5.

2. Геометрична хвилинка.

Робота за сходинками складності. Перша сходинка: назвіть кожну геометричну фігуру біля сороки; назвіть хоча б один круг; назвіть деякі трикутники; назвіть усі трикутники. Що ви знаєте про трикутник? Друга сходинка: із кругів і трикутників складено пари. Що спільного в цих парах? [До червоного трикутника добирали в пару круг — або синій, або зелений.] Третя сходинка: продовжіть складати пари із трикутника та круга. [Узято зелений трикутник, йому в пару можна поставити або синій круг, або зелений круг.]

Слайд 10. Геометрична хвилинка. Назвіть геометричні фігури. Продовжіть послідовність. Яка фігура наступна?

Усне опитування.

Що означає додати?

Що означає відняти?

Як називаються числа при додаванні?

Як називається результат арифметичної дії додавання?

З якою арифметичною дією пов’язана арифметична дія додавання?

Як називаються числа при відніманні? Як називається результат арифметичної дії віднімання? Пригадайте, як формулюється переставний закон додавання.

Слайд 11. Усне опитування.

ІІІ. Основна частина. Формування вмінь і навичок.

Закріплення розуміння залежності суми від зміни першого доданка; залежності різниці від зміни зменшуваного.

Завдання № 1 виконується з коментарем.

Слайд 12. Завдання 1. Зістав рівності в кожному стовпчику. Як змінюється перший компонент? На скільки? Як зміниться результат? Запиши пропущені числа.

Закріплення вмінь встановлювати відношення різницевого порівняння чисел.

Слайд 13. Завдання 2. Порівняй числа. Визнач, на скільки одне число в парі більше за інше. Запиши відповідні нерівності.

Формування поняття задачі

Слайд 14. Завдання 3. Ознайомся з текстом. Чи є цей текст задачею? Чого бракує? Постав таке запитання, щоб розв’язанням задачі був вираз: 5 – 4. Яке ще питання можна поставити до поданої умови?

Слайд 15. Завдання 4. Чи можна відповісти на запитання задачі? Доповни умову задачі. Усно склади рівність для розв’язання задачі. Назви відповідь.

Слайд 16. Рухлива вправа.

Для усвідомлення взаємозв’язку між умовою і запитанням доцільно обговорити з учнями завдання № 5. Колективна робота.

Слайд 17. Завдання 5. Послухай текст. Чому цей текст не є задачею, адже він має і умову, і запитання? Зміни запитання та розв’яжи задачу.

Слайд 18. Завдання 6. Знайди в задачі помилку. Виправ цю помилку та розв’яжи задачу усно.

Формування вмінь розв’язувати задачі.

Слайд 19. Завдання 7. Доповни умову. Розв’яжи задачу.

Розвиток логічного мислення учнів.

Слайд 20. Завдання 8. Розв'яжи задачу.

Слайд 21. Рухлива вправа.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 22. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 23. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Що ви повторили на уроці?

Які знання закріпили?

Які вміння вдосконалили?

Що ви можете робити добре?

Що поки є складним?

Над чим слід попрацювати?

На що треба звернути увагу?

 

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Сьогодні на уроці я навчився/навчилася…

На уроці я запам’ятав/запам’ятала…

Найкраще мені вдалося…

Найбільше мені сподобалося…

Урок завершую з настроєм…

Труднощі виникали…

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні