Каталог матеріалів

Урок №80-81 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Навчаюся використовувати прикметники в прямому і переносному значеннях, синоніми, антоніми.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №80-81. Навчаюся використовувати прикметники в прямому і переносному значеннях, синоніми, антоніми. Діагностувальна робота. Диктант.

Мета: поглиблювати знання дітей про синоніми і антоніми; розвивати вміння підбирати синоніми і антоніми до прикметників; вчити розрізняти пряме і переносне значення прикметників; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6 . Уявіть себе в ролі письменників (письменниць). Прочитайте

текст. Виділені в ньому слова замініть відповідними словосполученнями з

довідки, поставивши їх у потрібній формі.

Слайд 7. Запишіть утворений текст. Підкресліть слова, ужиті в переносному

значенні

Слайд 8. Гімнастика для очей.

Слайд 9. До поданих сполучень із прикметниками, які вживаються у прямому

значенні, доберіть і запишіть словосполучення із прикметниками, які

вживаються в переносному значенні.

Слайд 10. Уяви себе в ролі редактора (редакторки). Прочитай текст.

Розкажи, який недолік є в ньому.

Слайд 11. Добери синоніми, щоб не повторювати той самий прикметник.

Запиши відредагований текст. Зазнач у дужках рід прикметників.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Запиши прислів’я, уставляючи антоніми до виділених слів.

Слайд 14. Запиши прислів’я, уставляючи антоніми до виділених слів.

Слайд 15. До кожного прикметника доберіть і запишіть відповідний

антонім. За потреби скористайтеся словником.

Слайд 16. Складіть і запишіть речення з однією із груп словосполучень.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні