Каталог матеріалів

Урок №80 для 4 класу з я досліджую світ за Н. Бібік - Лісостеп. Степ

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

Урок №80. Лісостеп. Степ

Мета: збагачувати знання учнів про степ; про рослинний і тваринний світ природної зони, розвивати пізнавальну активність учнів, уміння використовувати знання, які одержали раніше; виховувати у дітей любов до рідного краю і бережливе ставлення до лісів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Прослухаймо вірш та налаштуймося на роботу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Чому, на твою думку, дерева в лісостеповій зоні ростуть на берегах водойм і в балках?

Слайд6. Слово вчителя.

Слайд7-8. Розглянь деякі рослини луків.

Слайд9. Улітку в степу з’являються полин, типчак, ковила.

Слайд10. Перекотиполе.

Слайд11. Рухлива вправа.

Слайд12. Слово вчителя.

Слайд13. Гризуни: бабаки, ховрахи, хом’яки, миші, тушканчики.

Слайд14. Риють нори лисиці, тхори, борсуки.

Слайд15. Плазуни: гадюка степова, черепаха степова, ящірка прудка.

Слайд16. Рідкісні степові птахи — дрофа, стрепет.

Слайд17. Птахи: жайворонок степовий, перепілка, журавель степовий

Слайд18.Фізкультхвилинка.

Слайд19. Над квітучими рослинами літають бджоли, метелики, джмелі, оси. Вони збирають нектар і запилюють квітки.

Слайд20. Рослинами живляться:

Слайд21-22. За зображеннями розкажи, хто чим живиться.

Слайд23. Робота в підручнику.

Слайд24. Поміркуй.

Слайд25. Яка з зображених рослин не росте в степу?

Слайд26. Яка з зображених тварин зайва?

Слайд27. Пороздумуй.

Слайд28. Робота в підручнику.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Побудуй ланцюги живлення.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні