Каталог матеріалів

Урок №80 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Доречне вживання дієслів-синонімів у власних висловленнях

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №080. Доречне вживання дієслів-антонімів у власних висловленнях.

 

Мета: розширити знання учнів про дієслова, удосконалювати висловлювання шляхом добору дієслівних антонімів, використовувати їх у мовленні; закріплювати вміння вибирати з даних дієслів ті, що найвиразніше передають думку, відповідають меті й типу висловлювання; розвивати мовлення, критичне мислення; виховувати любов до української мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Вправа «Кубування».

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Знайди та прочитай слова.

Слайд 9. Вправа 265. 1. Прочитай вірш. Пригадай, які слова називають антонімами. Знайди їх у вірші. До яких частин мови належать антоніми з вірша? Назви дієслова-антоніми. Усно склади з ними речення.

Слайд 10. Вправа 266. Прочитай пари дієслів. Що в них спільного? Як ти гадаєш, яка частина слова надала протилежного значення дієсловам? Спиши пари слів. Виділи префікси.

Слайд 11. Вправа 267. Прочитай прислів’я та поясни їх значення. Пригадай ситуацію, коли доречним було б вживання одного з прислів’їв. Пригадайте, як пишеться не з дієсловами. Обміркуйте, якого значення надає дієсловам не.

Слайд 12. Вправа 267. Випиши з прислів’їв у стовпчик дієслова з не. Через риску запиши слова з протилежним значенням. Як ти гадаєш, що надає протилежного значення дієсловам?

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Вправа 119. Прочитай прислів'я. Знайди дієслова-антоніми, випиши їх парами за зразком.

Слайд 15. Вправа 120. До поданих дієслів добери антоніми, використовуючи префікси в рамці. Запиши за зразком.

Слайд 16. Оберіть з Літературного читання будь-які три речення та запишіть їх.

Слайд 17. Гра «Найуважніший/найуважніша». Плесніть у долоні, коли почуєте пари дієслів-антонімів.

Слайд 18. Online завдання.

Підсумок

Слайд 19-20. Пояснення домашнього завдання.

Слайд 21. Ромашка Блума.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні