Каталог матеріалів

Урок №8 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - Товаришуй з кумедними тваринками

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №8. Товаришуй з кумедними тваринками

П’єса.

СММ: К. Сен-Санс «Кенгуру», «Черепахи»; М. Степаненко «Мавпи».

ХТД: ритмічна гра «Хода тваринок»; «Ой заграйте, дударики»,

муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка - виконання; у. н. пісня-гра «Ходить гарбуз по городу» - виконання в ролях.

 

Мета: формувати художні знання та уявлення учнів через пізнання музики; ознайомити з поняттями «п’єса». Розвивати почуттєву сферу учнів, розуміння швидкості виконання; фантазію, навички колективного співу. Виховувати інтерес і ціннісне ставлення до різнотемпової музики.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема «Ой заграйте, дударики» муз. А. Філіпенка, сл. В. Панченка) у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); створює елементарний ритмічний супровід до пісні; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); придумує образи і створює їх знайомими засобами мистецької виразності; імпровізує засобами пантоміми (міміка, жести); сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), називає твори мистецтва, що змінюють або передають його/її настрій; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи; бере участь у колективному виконанні творчого задуму; дотримується правил творчої співпраці.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтеся на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд4. Пригадайте.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд5. Слово вчителя

Слайд6. Уявіть себе композитором або композиторкою.

Слайд7. Запам’ятайте!

Слайд8. Слово вчителя

Слайд9. Послухайте: К. Сен-Санс «Кенгуру».

Слайд10. Послухайте: К. Сен-Санс «Черепахи».

Слайд11. Послухайте: М. Степаненко «Мавпи».

Слайд12. Порівняйте музичні п’єси.

Слайд13. Передайте пластично ходу тваринок.

Слайд14. Погляньте на ритми і поміркуйте, ходу яких тваринок зображено.

Слайд15. Фізкультхвилинка.

Слайд16. Пригадайте текст пісні «Ой заграйте, дударики».

Слайд17. Виконання пісні «Ой заграйте, дударики»

Слайд18. Рухлива вправа

Слайд19. Послухайте українську народну пісню «Ходить гарбуз по городу».

Слайд20. Розучуємо текст пісні «Ходить гарбуз по городу».

Слайд21. Інсценування вистави

Слайд22. Виконання пісні «Ходить гарбуз по городу»

Слайд23. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Поміркуйте, якими музичними звуками можна передати ходу тваринок.

Підсумок

Рефлексія

Слайд25. Рефлексійна вправа «Дерево зростання»

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні