Каталог матеріалів

Урок №8 для 10-11 класу з інформатики по модулю «Креативне програмування» - Інструктаж з БЖД. Основні форми: точка, лінія, прямокутник, еліпс.

«___»__________ 20___ року

Урок №8. Основні форми: точка, лінія, прямокутник, еліпс.

Мета: ознайомити учнів із основними формами: точка, лінія, прямокутник, еліпс в Python. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Встановити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.

Тип уроку: засвоєння нових знань;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Python.

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

На цьому уроці ми ознайомимось із основними формами: точкою, лінією, прямокутником та еліпсом. 

Не забувайте про правила поведінки на уроці (Слайд2).

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Актуалізація опорних знань (Слайд 3)

  1. Опишіть систему координат полотна Canvas.
  2. Опишіть алгоритм створення полотна Canvas.
  3. Де знаходиться точка початку координат в Canvas?
  4. Назвіть основні методи класу messagebox.
  5. Назвіть методи класу filedialog.
  6. Який метод класу colorchooser Вам відомий?

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя. (Слайд 4-16)

Фізкультхвилинка

VІ. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок

Практичне завдання (Слайд 18)

Релаксація

Слайд 19. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

VIІ. Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд20)
  1. Опишіть алгоритм створення полотна Canvas.
  2. Як побудувати круг зеленого кольору радіусом 100, центр якого збігається з центром полотна?
  3. Як побудувати трикутник із контуром червоного кольору та вершинами в точках (100, 100), (150, 100), (80, 70)?
  4. Для чого використовують метод create_arc()?
  5. Для зображення яких фігур використовують метод create_polygon()?
  6. Як зобразити відрізок із стрілкою?

VIІ. Домашнє завдання

Опрацювати конспект. Підготуватися до тестової перевірки знань.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні