Каталог матеріалів

Урок №79 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Винаходи людства

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич

Урок №79. Винаходи людства

Мета: розширити уявлення учнів про винахідницьку діяльність від найдавніших часів до сьогодення; вчити учнів самостійно здобувати знання, використовуючи прийоми дослідницької роботи; розвивати вміння презентувати результати особистої та спільної діяльності; формувати вміння аналізувати, робити висновки; розвивати пізнавальний інтерес, допитливість; виховувати прагнення до знань.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

 Слайд5. Предмети сучасності та старовини.

Слайд6. Із чого виготовлено кожний предмет? Доберіть відповідні слова. Для чого людина створила ці предмети?

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд7. Словничок. Винахід — те, що винайдене, зовсім нове, невідоме до цього, корисне в господарській діяльності й може бути практично застосоване. Винахідник — той, хто винайшов або винаходить що-небудь.

Слайд8. Рухлива вправа.

Слайд9. Які бажання людини задовольняють зображені винаходи?

Слайд10. Назвіть ті речі, які використовують для прибирання. Які з них є технікою? Для чого використовують інші речі? Які з них полегшують працю людини?

Слайд11-13. Розгляньте ситуації, зображені на фото. Обговоріть, хто з дітей дбає про своє здоров’я і безпеку.

Слайд14. Скажи, як діти використовують технічні прилади? Знайти в підручнику хто з дітей правильно використовує техніку за вказаними там ілюстраціями?

Слайд15. Рухлива вправа.

Слайд16. Як книга з’являється на світ?

Слайд17. Фіксики – Папір.

Слайд18. Висновок.

Слайд19. Фізкультхвилинка.

Слайд20. Упиши у кружечок букву Р біля рукотворних об’єктів. Обери букву для інших об’єктів.

Слайд21. Яка техніка нині замінила зображені предмети? Намалюй.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд22. «Гра в ролях».

Слайд23-26. Відгадай загадки. Намалюй відгадки.

Слайд27. Рухлива вправа.

Слайд28. Розфарбуй телефон та впиши цифри. Скільки всього існує цифр? А чисел скільки?

Слайд29. «Укомплектуй» техніку. З’єднай лініями різного кольору.

Слайд30. Розглянь малюнки та познач, хто дотримується правил безпеки під час користування технікою.

Підсумок

 Слайд31. Рухлива вправа.

Слайд32. Продовжте фантастичну розповідь.

Рефлексія