Каталог матеріалів

Урок №78-79 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Розвиток зв’язного мовлення. Розкажи про домашніх улюбленців.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

Урок № 78-79

Тема: Розвиток зв’язного мовлення. Розкажи про домашніх улюбленців. Узагальнення і систематизація знань з теми «Досліджуй дієслова»

Мета: вчити учнів застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, любов до природи.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє застосовувати набуті знання, уміння та навички у процесі виконання завдань; розвиває критичне мислення, увагу, спостережливість, пам’ять, усне й писемне мовлення; формує компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховує повагу до рідної мови, любов до природи.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

  1. Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

  1. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 8-9. Робота над загадками.

Слайд 10. Бесіда про домашніх улюбленців, які живуть вдома.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

  1. Робота за посібником.

Слайд 12-15. Завдання 1. Розглянь світлини. Розкажи, чим зайняті діти.

Слайд 16. Завдання 2. Поясни, як ставляться діти до своїх домашніх улюбленців.

Слайд 17. Завдання 3. Розпитай у однокласників і однокласниць, у кого з них є свійські тварини, а хто хотів би їх мати.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19. Завдання 4. Прочитай слова. Підкресли ті, якими ти хочеш розказати про свійську тваринку. Допиши інші слова, які бажаєш використати.

Слайд 20-23. Завдання 5. Розкажи, яка тваринка є у твоєму домі, або про яку ти мрієш. Скористайся запитаннями і словами з попереднього завдання.

Слайд 24-26. Завдання 6. Запиши в зошиті розповідь про свійську тваринку. Розпочни з добору заголовка.

Слайд 27. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

Слайд 28. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 29-30. Завдання 6. Запиши в зошиті розповідь про свійську тваринку. Розпочни з добору заголовка.

Слайд 31. Завдання 7. Прочитай свою розповідь. Якщо знайдеш помилки, виправ їх.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 33. Вправа «Мікрофон».

Слайд 34. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні