Каталог матеріалів

Урок №77 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Розв’язуємо прості задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 77. Розв’язуємо прості задачі з величинами: подоланий шлях, швидкість руху, час руху

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, в яких описано процес руху тіла. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати розуміння поняття «швидкість руху тіла»; знання формул швидкості, шляху та часу руху; уміння застосовувати ці формули під час розв’язування простих задач. Дослідити залежність подоланого шляху від зміни числового значення швидкості, зміни часу руху; залежність часу — від зміни швидкості. Вдосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій, навички додавання та віднімання багатоцифрових чисел. Формувати вміння розв’язувати задачі на роботу з даними. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження залежності подоланого шляху від зміни числового значення швидкості, зміни часу руху; часу — від зміни швидкості.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Поясни, як ти розумієш: швидкість руху катера становить 60 км/год, космічного корабля — 10 км/с.

Слайд 11. Завдання 2. Визнач швидкість руху теплохода, якщо він щогодини долає 45 км; бігуна, якщо він щохвилини долає 300 м.

Слайд 12-14. Завдання 3. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи можливі обернені задачі.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 12-24. Завдання 4. Розв’яжи задачі. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Визнач залежність однієї величини від зміни другої за незмінної третьої.

Слайд 25. Завдання 5. Запиши швидкість руху корабля в км/хв. Розв’яжи задачу.

Слайд 26-29. Завдання 6. Виконай обчислення письмово. Перевір одержані результати.

Слайд 30. Завдання 7. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи обернені задачі.

Слайд 31. Рухлива вправа.

Слайд 32. Завдання 1. Поясни, як ти розумієш: швидкість руху бензовоза становить 60 км/год; лижника — 5 м/с; легкового автомобіля — 120 км/год; теплохода — 30 км/год.

Слайд 33. Завдання 2. Визнач, з якою швидкістю рухається велосипедист, якщо він щогодини проїжджає 16 км; ластівка, якщо вона щохвилини пролітає 1300 м.

Слайд 34. Завдання 3. Розв’яжи задачу.

Слайд 35-41. Завдання 4. Зістав задачі: 1 і 2; 3 і 4; 5 і 6. Як відмінність задач вплине на їх розв’язок? Якою є залежність однієї з величин від зміни іншої величини за незмінної третьої? Розв’яжи задачі усно та перевір свої припущення.

Слайд 42. Завдання 5. Розв'яжи задачу.

Слайд 43. Завдання 6. Розв'яжи задачу.

Слайд 44. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 45. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 46. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 47-48. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 49. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні