Каталог матеріалів

Урок №76 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із правилами знаходження подоланого шляху; часу руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 76. Знайомимось із правилами знаходження подоланого шляху, часу, руху

Мета: формувати уявлення про трійки взаємопов’язаних величин, що описують процес руху тіла. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати знання груп взаємопов’язаних величин; уміння складати прості задачі з кожною групою величин на знаходження величини одиниці виміру; поняття швидкості руху тіла; вміння розв’язувати задачі на знаходження загального виробітку, часу роботи. Змінити ситуацію задачі — в задачі має описуватись процес руху, шуканим є шлях та час руху. Дослідити вплив зміни на розв’язання задач. Ознайомити з формулою знаходження подоланого тілом шляху та формулою часу руху. Вчити застосовувати формули швидкості, пройденого шляху та часу руху під час розв’язування простих задач. Дослідити залежність швидкості руху тіла від числового значення подоланого шляху; залежність швидкості руху — від часу руху. Вдосконалювати вміння знаходити значення виразів на кілька дій, навички письмового додавання та віднімання; уміння розв’язувати рівняння, в яких праву частину або один із компонентів подано числовим виразом. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження залежності швидкості від зміни пройденого шляху і часу руху.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Згадай групи взаємопов’язаних величин. Склади задачі з числами 56, 14, 4 на знаходження величини одиниці вимірювання.

Слайд 11. Завдання 2. Поясни, як ти розумієш:

Слайд 12. Завдання 3. Визнач, з якою швидкістю рухається моторний човен, якщо він щогодини пропливає 45 км; скутер, якщо щосекунди він долає 17 м.

Слайд 13-14. Завдання 4. Розв’яжи одну із задач. Поцікався, як учні розв’язали іншу задачу.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-20. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 21. Завдання 6. Склади та розв’яжи задачі за даними таблиці.

Доповни таблицю.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Поясни, як ти розумієш:

Слайд 24. Завдання 2. Визнач, з якою швидкістю рухається:

Слайд 25-29. Завдання 3. Розв’яжи задачі 1 і 3 усно. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? задачі 4? Розв’яжи задачі 2 і 4.

Слайд 30-31. Завдання 4. Склади та розв’яжи задачі за даними таблиць.

Слайд 32-33. Завдання 5. Зістав задачі 1 і 2. Як ти вважаєш, у кого швидкість руху буде більшою? Чому? Розв’яжи задачі та перевір своє припущення.

Слайд 34-35. Завдання 6. Зістав задачі 1 і 2. Чия швидкість руху буде більшою? Чому? Розв’яжи задачі та перевір своє припущення.

Слайд 36. Завдання 7. Знайди значення виразів.

Слайд 37-38. Завдання 8. Знайди значення виразів.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 40-41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 42. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні