Каталог матеріалів

Урок №76 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Навчаюся правильно записувати прикметники з м′яким приголосним основи у різних відмінкових формах.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №76. Навчаюся правильно записувати прикметники з м’яким приголосним основи у різних відмінкових формах та визначати рід, число, відмінок прикметника за іменником, з яким він зв’язаний.

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити розпізнавати прикметники в реченні, вміти відмінювати прикметники з основою на м¢який приголосний; вчити визначати рід, число, відмінок прикметника за іменником, з яким він зв’язаний, вміти ставити питання, виконувати завдання за зразком; розвивати спостережливість, уважність, послідовність у роботі; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6 . Пригадай і розкажи у класі

Слайд 7. Запиши подані прикметники у два стовпчики. Визнач рід прикметників. Познач у них закінчення.

Слайд 8. Досліди, які закінчення мають прикметники різних родів з основою

на м’який приголосний у різних відмінкових формах однини.

Слайд 9. Зверни увагу на особливості відмінювання прикметників

чоловічого роду в знахідному відмінку. Зроби висновок.

Слайд 10. Порівняй відмінкові закінчення прикметників

чоловічого і середнього роду. Зроби висновок.

Слайд 11. Зверни увагу на паралельні форми місцевого відмінка.

Слайд 12. Письмово провідміняйте прикметники могутній, могутня, могутнє.

Слайд 13. Запиши сполучення слів, поставивши прикметники та іменники

у формі орудного відмінка однини.

Слайд 14. Запиши речення, поставивши прикметники та іменники, що

в дужках, у формі орудного відмінка однини.

Слайд 15. У поданих моделях прикметника замініть закінчення називного

відмінка однини на закінчення орудного відмінка. Запишіть утворені моделі.

Слайд 16. Складіть і запишіть речення з утвореними формами

прикметників (на вибір)

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайд 18. Розвиваємо мовлення. Складаємо загадки за схемою, використовуючи прикметники.

Слайд 19. Сторінка дослідника.

Слайд 20. Прочитайте виразно вірш Володимира Морданя. Яка його тема?

Знайдіть прикметники, ужиті в переносному значенні.

Слайд 21. Визнач рід, число і відмінок прикметників. Обґрунтуй свою думку.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

Слайд 23-24. Доберіть і вставте замість питань відповідні прикметники так, щоб утворити загадки про відомі вам предмети. Запишіть утворені загадки

Слайд 25. Виконайте завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 26. Подані сполучення прикметників з іменниками запишіть у місцевому відмінку однини з відповідними прийменниками.

Слайд 27. Виконайте завдання.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні