Каталог матеріалів

Урок №75 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось зі швидкістю руху

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 75. Знайомимось зі швидкістю руху

Мета: формувати уявлення про швидкість руху тіла. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння розв’язувати прості задачі з величинами: продуктивність праці, час роботи, загальний виробіток на знаходження продуктивності праці; у дослідженні задачі змінити ситуацію (змінити величини) й одержати задачу з описом процес руху тіла, в якій шуканою є кількість кілометрів, що долає об’єкт за одиницю часу. Дослідити вплив зазначеної зміни на розв’язання задачі. Ознайомити з поняттям швидкості руху тіла, одиницями швидкості руху та формулою швидкості. Здійснити первинне закріплення фізичного змісту швидкості тіла. Вчити застосовувати формули швидкості під час розв’язування простих задач. Дослідити залежності швидкості руху тіла від зміни числового значення пройденого шляху, зміни часу руху тіла. Вдосконалювати навички письмових обчислень. Формувати вміння розв’язувати складені задачі на різницеве порівняння двох часток, що містять такі величини, як швидкість, час, пройдений шлях. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів під час дослідження залежності швидкості від зміни числового значення пройденого шляху та часу руху тіла.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 4-6. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 7. Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Завдання 1. Кожну величину з’єднай з одиницями її вимірювання.

Слайд 11. Завдання 2. Згадай групи взаємопов’язаних величин. Склади задачі з числами 6, 2, 3 на знаходження величини одиниці вимірювання.

Слайд 12-14. Завдання 3. Добери до кожної задачі короткий запис. Розв’яжи задачу 1 усно. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Поясни схему, доповни розв’язання задачі 2.

Слайд 15. Завдання 4.

Слайд 16. Фізкультхвилинка.

Слайд 17-18. Завдання 5. Розв’яжи задачі.

Слайд 19. Завдання 6. Доповни таблицю.

Слайд 20. Рухлива вправа.

Слайд 21-24. Завдання 1. Розв’яжи задачу 1. Зістав задачі 1 і 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи її.

Слайд 25. Завдання 2. Поясни, що означає:

Слайд 26. Завдання 3. Визнач, чому дорівнює швидкість руху:

Слайд 27-30. Завдання 4. Зістав задачі 1 і 2; 3 і 4. Визнач залежність між шляхом (або часом) і швидкістю руху.

Слайд 31-32. Завдання 5. Обчисли письмово.

Слайд 33. Завдання 6.

Слайд 34. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 35-37. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 38. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні