Каталог матеріалів

Урок №75 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 75. Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох добутків, вміння складати обернені задачі; ознайомити учнів із оберненими задачами до задач на знаходження суми двох добутків, в яких шуканою є величина одиниці вимірювання; узагальнити математичні структури і план розв’язування обернених задач на знаходження суми двох добутків; формувати вміння розв’язувати прості та ускладнені рівняння.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4.  Усна лічба.

Слайд 5-8.  Усне опитування.

Слайд 9.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 1. Поясни короткий запис задачі. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 14. Завдання 1. Поясни, що означають числа задачі: 3; 7; 5; 4; . Склади та розв’яжи обернену задачу: 3; 7; ?; 4; . Які зміни треба внести в короткий запис? Поясни та доповни схему аналізу. Запиши розв’язання задачі по діях виразом.

Слайд 15. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд 16. Завдання 1. Склади та розв’яжи обернену задачу: ?; 7; 5; 4; .

Слайд 17. Завдання 1. Розв’яжи задачу. Запиши розв’язання задачі по діях і виразом.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19. Завдання 2. Склади задачі. Зістав їх з попередньою. Що змінилося?

Слайд 20. Завдання 2. Розв'яжи задачу 1.

Слайд 21. Завдання 2. Склади задачі. Зістав їх з попередньою. Що змінилося?

Слайд 22. Завдання 2. Розв'яжи задачу 2.

Слайд 23-24. Пам'ятка.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 27. Завдання 2. Перевір, чи правильно учні склали короткий запис задачі 1 і записали вираз для її розв'язання. Розв'яжи задачу 1.

Слайд 28. Завдання 2. Поясни числа задачі: 9, 6, 4, 3, ?. Склади та розв'яжи обернену задачу 2 за коротким записом. Поясни та доповни схему аналізу до задачі 2.

Слайд 29. Завдання 2. Склади задачу 3 за коротким записом. Зістав задачі 2 і 3. Які це задачі? Що змінилось? Як зміна шуканого вплине на розв'язання задачі 3? Перевір і поясни її розв'язання.

Слайд 30. Пам'ятка.

Слайд 31. Завдання 3. Знайди значення виразів.

Слайд 32-34. Завдання 4. Розв'яжи рівняння.

Слайд 35. Завдання 5. Накресли прямокутник зі сторонами 5 см 5 мм і 3 см 5 мм. Знайди його периметр. Накресли інший прямокутник із таким самим периметром.

Слайд 36. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 37-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні