Каталог матеріалів

Урок №75 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Роль дієслів у мовленні.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №075. Роль дієслів у мовленні.

 

Мета: вчити учнів спостерігати за роллю дієслів у реченнях і текстах, встановлювати зв’язок дієслів з іменниками в реченні; розвивати мовлення, фонематичний слух; виховувати працелюбність.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Дискусійна сітка Елвермана, або «павутинка» дискусії.

Повідомлення теми уроку

Слайд 6. Повідомлення теми уроку.

Слайд 7. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Мовне дослідження. Досліди, для чого потрібні дієслова.

Слайд 9. Вправа 245. 1. Пригадайте українську народну казку «Як пан гавкав на старого пня». Позмагайтеся, хто запам’ятав / запам’ятала якомога більше дієслів із казки. Що ви можете порадити друзям, щоб їм легко було упізнати дієслово? Запишіть дієслова з казки, які відповідають на питання що робив? що робили? що робить?

Слайд 10. Вправа 246. Прочитай слова української народної пісні «Два півники».

Слайд 11. Зіскануй QR-код та проспівай разом із дитячим хором.

Слайд 12. Вправа 246. Спиши або запиши з пам’яті подані куплети пісні. Підкресли дієслова. Усно постав питання до них. Випиши споріднені слова. Розбери їх за будовою.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 14. Вправа 105. Напиши по два дієслова, які називають дії членів твоєї родини.

Слайд 15. Вправа 106.Добери та запиши якомога більше слів, які називають тих, хто може виконувати ці дії.

Слайд 16. Завдання-жарт від Чомучки. Прочитай та поміркуй, як таке може бути.

Слайд 17. Оберіть з Літературного читання будь-які три речення та запишіть їх.

Підсумок

Слайд 18-19. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні