Каталог матеріалів

Урок №75 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Готуємося до вивчення задач.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №75. Готуємося до вивчення задач.

Мета: формувати вміння виконувати схему за словесним описом ситуацій, які містять додавання, віднімання та відношення різницевого порівняння. Закріпити знання математичної термінології та правил знаходження невідомого доданка, різницевого порівняння; учити будувати схему за словесним описом ситуації; формувати обчислювальні навички; закріпити знання складу чисел та вміння знаходити невідомий доданок, обчислювати значення виразів на дві дії. Розвивати в учнів логічне мислення шляхом формування розумової дії абстрагування.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Виконай арифметичні дії.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Закресли число, яке порушує порядок у кожному числовому ряді.

Слайд4. Якщо у виразі кілька дії, то в якому порядку їх слід виконувати? Знайди значення виразів за схемами.

Слайд5. Знайди значення виразів за схемою.

Слайд6. Рухлива вправа.

Слайд7.  Що можна запитати про кількість літальних апаратів у кожному з описаних випадків? Добери схему, склади відповідну рівність.

На аеродромі було 6 літальних апаратів. Згодом прилетіло ще 3 літаки.

На аеродромі було 6 літальних апаратів. Полетіли 3 літаки.

На аеродромі було 6 літальних апаратів: 3 літаки, решта – гвинтокрили.

Слайд10.  Поміркуй, що можна запитати про кількість мурашок; метеликів. Виконай відповідні схеми, склади рівності.

Слайд11.  Геометрична хвилинка.

Слайд12.  Фізкультхвилинка.

Слайд13.  Розглянь малюнки. Що можна запитати про кількість равликів? лебедів? Покажи на відрізках червоним олівцем, скільки стало равликів; скільки залишилося лебедів. Склади відповідні рівності.

Слайд14.  Мураха знайшов 7 ягід – 5 червоних і кілька жовтих. Що можна запитати? Покажи на схемі, скільки жовтих ягід. Познач дужками перший доданок, другий доданок і суму. Склади рівність.

Слайд15.  Рухлива вправа.

Слайд16.  У квочки було 10 яєць. Із 5 яєць вилупилися курчата. Що можна запитати про кількість яєць? Виконай схему. Склади відповідну рівність.

Слайд17.  Що можна запитати про кількість квітів? Виконай схему та покажи на ній, скільки рожевих тюльпанів. Тато подарував Оленці 7 тюльпанів. Із них 3 білі, а решта — рожеві.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд18. Тимко і Максим одягнені в куртки – червону та синю. Тимко не в червоній куртці. Якого кольору куртка Максима?

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні