Каталог матеріалів

Урок №74 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 74. Знайомимось із задачами на знаходження суми двох добутків

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі, що містять взаємопов’язані величини, удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати відомі групи взаємопов’язаних величин, правила знаходження загальної величини, величини одиниці вимірювання та кількості; ознайомити із задачами на знаходження суми двох добутків шляхом розв’язування двох послідовних простих задач, що містять групу взаємопов’язаних величин, та поєднання їх в одну; узагальнити знання математичної структури та плану розв’язування задач на знаходження суми двох добутків; формувати вміння розв’язувати складені задачі на знаходження суми двох добутків; удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі на прикладі задач на кратне порівняння.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 3-4.  Усна лічба.

Слайд 5-6.  Усне опитування.

Слайд 7.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 8-9. Хвилинка каліграфії.

Слайд 10. Пригадай!

Слайд 11-12. Завдання 1. Запиши задачі коротко. Розв’яжи задачі.

Слайд 13. Завдання 2. Зістав задачу з поданими в завданні 1. Що цікаве можна помітити? Поясни складений короткий запис. Розбий задачу на прості, склади план розв’язування задачі.

Слайд 13. Завдання 2. Розв'яжи задачу.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд16-17. Завдання 3. Склади задачі за таблицями. Зістав задачу 1 із задачею, поданою в завданні 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 1? Зістав задачі 2 і 1. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? Розв’яжи задачу 2.

Слайд 18. Завдання 3. Розв'яжи задачу 2.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20-21. Завдання 1. Запиши задачі 1 і 2 коротко у вигляді таблиці. До кожної задачі виконай схему. Розв’яжи задачі.

Слайд 22. Завдання 1. Зістав задачі 1 і 3; 2 і 3. Що цікаве можна помітити? Поясни подані короткий запис і схему до задачі 3. Розбий задачу 3 на прості та склади план її розв'язування.

Слайд 23-24. Завдання 1. Склади за таблицями задачі 4 і 5. Зістав задачі 3 і 4. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 1? Зістав задачі 4 і 5. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 5? Розв’яжи задачу 5.

Слайд 25. Запам'ятай!

Слайд 26. Завдання 2. Заміни складене іменоване число простим іменованим; просте іменоване – складеним іменованим.

Слайд 27. Завдання 3. Доповни короткий запис задачі. Прокоментуй схему. Розв'яжи задачу.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 29-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні