Каталог матеріалів

Урок №74 для 4 класу з я досліджую світ за Н. Бібік - Водойми України

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

Урок №74. Водойми України

Мета: ознайомити учнів із поняттями водойми; доповнити уявлення учнів про водойми України; сформувати поняття про штучні та природні водойми; вчити дітей їх розрізняти на природні і штучні; поглибити знання учнів про річки в природі; елементи річкової системи, річкову долину; про живлення річок; учити спостерігати, робити висновки, узагальнювати; виховувати дбайливе ставлення до водойм.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Пригадай.

Слайд6. Запам’ятай.

Слайд7. Які є водойми?

Слайд8. Джерело — це місце, де на поверхню землі витікає підземна вода.

Слайд9. За схемою спробуй пояснити як утворюється джерело.

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11. Відгадай загадку.

Слайд12. Довідничок.

Слайд13. Розглянь будову річки й визнач, звідки річка бере початок і куди вона впадає.

Слайд14. Головна річка з усіма своїми притоками називається річковою системою.

Слайд15. Дніпро - найбільша річка України.

Слайд16. Факти про річку Дністер.

Слайд17. Цікаво знати.

Слайд18. Поміркуй.

Слайд19. Річки поділяються на:

Слайд20.Фізкультхвилинка.

Слайд21. Поміркуй.

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Довідничок.

Слайд24. Чи безпечна повінь?

Слайд25. Знайди зайве слово.

Слайд26. За малюнком розкажи, як утворюється джерело.

Слайд27. Назви частини річки.

Слайд28. Познач на контурній карті найбільші річки України та річку, що розташована у твоїй місцевості.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Робота з картою.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні