Каталог матеріалів

Урок №72 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Вимова та правопис префіксів з- (зі-, с-), роз- (розі-),

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №72. Правопис префіксів з- (зі-, с-), роз- (розі-), без-

Мета: продовжити знайомити учнів із правилами написання префіксів з- (зі-, с-), роз- (розі-), без-; удосконалювати навички вставляти у словах пропущені префікси з- (зі-, с-), роз- (розі-), без-; закріпити вміння правильно записувати слова у фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; правильно пише префікси з- (зі-, с-), роз- (розі-), без- у словах; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Гра «Хто швидше».

ІІ. Основна частина

Слайд 9. Поспілкуйтеся.

Слайд 10. Спишіть речення, розкриваючи дужки. Обґрунтуйте написання.

Слайд 11. Перевірте себе.

Слайд 12. Знайдіть в останньому реченні: 1) слово з префіксом зі-, 2) слово, у якому приголосний уподібнюємо.

Слайд 13. Доберіть синоніми до виділених слів. За потреби скористайтеся словником синонімів.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17. Уставте на місці пропуску префікс роз- (розі-) або без- і запишіть слова. Позначте корені й префікси.

Слайд 18. ТРЕТЄ ЗАЙВЕ. Знайдіть у кожній групі одне слово, у якому на місці пропуску треба писати букву з.

Слайд 19. Утворіть від поданих слів нові за допомогою префікса з-, (с-, зі-). Запишіть утворені слова у дві колонки.

Слайд 20. Виконайте завдання одного з варіантів.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 21. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 22. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні