Каталог матеріалів

Урок №72 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви я, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 72

 

Тема. Написання малої букви я, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення. Розвиток зв’язного мовлення спілкування на тему «Птахи».

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою я, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою я; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження, спілкуватися з однокласниками на задану тему; виховувати інтерес до птахів, прагнення допомагати їм у скрутний час.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву я; склади та слова з буквою я; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Рефлексія. Вправа «Чи все взяли на урок?».

Слайд 3. Рефлексія. Вправа «Чи все взяли на урок?».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Кросворд.

Слайд 4. Кросворд.

 

Робота з віршем.

Слайд 5. Послухайте вірш.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: яблуко вітряк ящірка цвірінькають курличуть

тьохкають.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.28-30)

Слайд 9. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 10. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Чим зайняті діти? Зробіть звуковий аналіз слова яблуко і пригадайте з уроку читання, як позначаються на письмі звуки [йа]? (однією буквою я).

Слайд 11. З'ясуйте, з яких елементів складається буква я. Наведіть на малюнку всі її елементи.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

 

Методика написання малої букви я.

Слайд 15. Вчимося писати.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Робота в зошиті.

Слайд 18. Пальчикова гімнастика.

Слайд 19. Робота в зошиті.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 20. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Прочитайте букву, написану на зеленому кружечку. Поясніть, чому від неї відходять стрілочки до малюнків? Чому стрілочка проведена до аркуша паперу? Доберіть слова, в яких є буква «я» і намалюйте один з названих предметів чи тварин простим олівцем на плашці. Розфарбуйте малюнки.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

 

Розвиток зв’язного мовлення на сторінці 29-30.

Слайд 23. Робота за сторінкою зошита.

Слайд 24-25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Робота за сторінкою зошита.

Слайд 27. Бесіда за малюнком. Яку користь приносять птахи? Як ми можемо віддячити їм за їхні добрі справи? Коли птахи найбільше потребують нашої допомоги? Складіть розповіді за малюнками.

Слайд 28. Робота в парах.

Слайд 29. Вправа для очей.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 30. Буквений диктант.

 

Гра «Слово в слові».

Слайд 31. Гра «Упіймай звук».

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 33. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 34. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні