Каталог матеріалів

Урок №72 для 4 класу з я досліджую світ за Н. Бібік - Форми земної поверхні України

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Бібік Н.М., Бондарчук Г.П.

Урок №72. Форми земної поверхні

Мета: вчити учнів розрізняти форми поверхні Землі, формувати уявлення про форми земної поверхні України, сформувати поняття рівнина, горб, яр, балка; розвивати практичні навички роботи з картою, вчити показувати на карті рівнини і височини України, виховувати любов до природи рідного краю.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Організація класу.

Слайд4. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд5. Розглянь карту. Назви основні форми земної поверхні.

Слайд6. Довідничок.

Слайд7. Словничок.

Слайд8. Що таке рівнини?

Слайд9. Рівнини поділяються на:

Слайд10. Рухлива вправа.

Слайд11-13. Низовини до 200 м.

Слайд14-18. Височини від 200 до 500 м.

Слайд19. Височини на карті позначаються жовтим і світло – коричневим кольором.

Слайд20. На карті низовини позначаються зеленим кольором.

Слайд21. Гора Берда на Хотинській височині - найвища точка рівнинної частини України. 

Слайд22. Словничок.

Слайд23. Розглянь будову горба. Назви його частини.

Слайд24.Фізкультхвилинка.

Слайд25. Яр — це велике заглиблення з крутими схилами на поверхні землі.

Слайд26. З плином часу схили яру стають пологими і заростають травою, кущами і деревами. Яр перетворюється на балку.

Слайд27.Інтерактивне завдання.

Слайд28. Назви частини горба.

Слайд29. Домашнє завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд30. Уявна мандрівка картою України.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні