Каталог матеріалів

Урок №70 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Написання слів із сумнівними приголосними.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №70. Написання слів із сумнівними приголосними

Мета: ознайомити учнів із правилами написання слів із сумнівними приголосними звуками; удосконалити навички розрізняти слова, у яких відбувається уподібнення приголосних звуків; удосконалювати вміння правильно записувати слова у фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Гра «Хто швидше».

Слайд 8. Перевірте себе.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Прочитайте слова, вимовляючи дзвінко звуки, які позначено виділеними буквами. Поясніть написання цих слів. Для цього усно змініть слово або доберіть спільнокореневе так, щоб після сумнівного приголосного був голосний звук.

Слайд 13. Перевірте себе.

Слайд 14. Перевірте себе.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16-17. Щоденні 5.

Слайд 18. Спишіть слова, розкриваючи дужки. Поряд запишіть перевірне слово (де це можливо). Написання слів, до яких не можна дібрати перевірне слово, перевірте за словником. Виділені слова запишіть фонетичною транскрипцією.

Слайд 19. Прочитайте речення, дотримуючись правил орфоепії. Визначте, у якому з виділених слів префікс з вимовляємо як [ж], у якому – як [с], а в якому – як [з]. Від чого це залежить?

Слайд 20. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою групи слів. Продиктуйте одне одному слова, дотримуючись норм вимови глухих і дзвінких приголосних. Перевірте написане.

Слайд 21. Виконайте завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 23. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні