Каталог матеріалів

Урок №7-8 з географії для 6 класу за С. Коберніком, Р. Коваленко - Основні напрями сучасних географічних досліджень.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Географія» » з використанням навчального посібника С. Кобернік, Р. Коваленко (2023).

Урок №7-8. Основні напрями сучасних географічних досліджень. Складання таблиці «Етапи географічного пізнання Землі» Діагностувальна робота №1. Експрес-оцінювання власних досягнень з розділу «Вступ до географії» Аналіз діагностувальної роботи. Робота над виправленням та попередженням помилок. Проєктна робота «Основні напрямки сучасних географічних досліджень»

Мета: ознайомити учнів із основними напрямами сучасних географічних досліджень, сприяти формуванню загальної уяви про етапи географічного пізнання Землі, провести діагностування рівня знань учнів з розділу "Вступ до географії" через експрес-оцінювання, провести аналіз результатів діагностувальної роботи та визначити найпоширеніші помилки, вчити учнів усувати помилки та попереджувати їх у майбутньому, розвивати навички проєктної роботи через створення проекту на тему "Основні напрямки сучасних географічних досліджень".

Очікуванні результати: учні мають розуміння основних напрямків сучасних географічних досліджень, зокрема геоінформатики, екології, економічної географії тощо, здатні розповісти про значення цих напрямків та приклади конкретних досліджень в кожному з них, створюють таблицю, відображаючи основні етапи розвитку географічних досліджень, починаючи від давнини і закінчуючи сучасністю, відповідають на питання тесту з розділу "Вступ до географії", обговорюють результати роботи, здатні виділити найпоширеніші помилки та недорозуміння, мають навички аналізу та виправлення помилок.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Організація класу.

Слайд3. Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі.

Слайд4. Вправа «Трибуна думок»

Слайд5. Слово вчителя.

Слайд6. Робота в підручнику.

Слайд7. Слово вчителя.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Побесідуймо.

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Для вимірювання глибин, вчені використовують прилад- ехолот.

Слайд12. 1958 р. в Тихому океані відкрито найглибшу западину світу – Маріанський жолоб (11022 м)

Слайд13. Завдяки підводним дослідженням і фільмуванню стали відомі нові види океанічних рослин та тварин.

Слайд14. Робота в підручнику.

Слайд15. Учені створили першу карту глибин Північного Льодовитого океану, здобули відомості про товщину льодового покриву Антарктиди.

Слайд16. У другій половині ХХ ст. розпочато регулярні дослідження Антарктиди на полярних станціях.

Слайд17. Єдина антарктична станція України працює з 1996 р. й має назву «Академік Вернадський»

Слайд18. Гімнастика для очей.

Слайд19. Слово вчителя.

Слайд20. Робота в підручнику.

Слайд21. Відшукавши дані в засобах масової інформації, з’ясуй, що в наведених фактах є правдою, а що ні:

Слайд22. Домашнє завдання.

Слайд23. Перевір себе.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Online завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні