Каталог матеріалів

Урок №69 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Будуємо відрізки

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №69. Будуємо відрізки.

Мета: формувати уявлення про арифметичну дію додавання як об'єднання елементів непорожніх скінченних множин без спільних елементів, про арифметичну дію віднімання як вилучення частини множини та перелік решти елементів; формувати поняття про числові рівності та нерівності, про числові вирази. Вчити пов'язувати практичну дію об'єднання елементів двох множин з арифметичною дією додавання, практичну дію вилучення частини елементів множини — з арифметичною дією віднімання; формувати розуміння того, що в результаті додавання одержуємо більше число, а в результаті віднімання — менше. Вчити користуватися знаками додавання і віднімання, поняттями вираз, значення виразу; знайомити зі схематичним зображенням дій додавання і віднімання за допомогою відрізків. Закріпити вміння складати нерівності як результат порівняння двох предметних множин; уміння читати нерівності; закріпити поняття стільки ж.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Відшукай відрізок. Виміряй його довжину.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Визнач довжину кожного відрізку.

Слайд4. Виміряй довжини відрізків за допомогою лінійки.

Слайд5. Наведи кольоровим олівцем відрізки, коротші за 7 см.

Слайд6. Рухлива вправа.

Слайд7.  Розглянь, як слід будувати відрізок. З’ясуй, якої довжини відрізок буде побудовано.

Слайд8.  Графічна вправа.

Слайд9.  Фізкультхвилинка.

Слайд10.  Побудуй відрізок завдовжки 8 см. Побудуй відрізок, який на 2 см довший за попередній відрізок.

Слайд11.  Побудуй відрізок завдовжки 9 см. Побудуй відрізок, який на 1 см коротший за попередній відрізок.

Слайд12-13. До кожної ситуації постав запитання щодо кількості банок варення. Добери відповідні схеми, склади вирази.

Слайд14. Рухлива вправа.

Слайд15. У парку гралися 5 хлопчиків і 3 дівчинки. Доповни схему. Покажи діжкою, скільки всього дітей. Склади відповідну рівність. Прочитай її, називаючи компоненти та результат. Які відрізки їх ілюструють?

Слайд16. У парку гралися 6 дітей. Із них 4 дівчинки, решта – хлопчики. Доповни схему. Який відрізок ілюструє перший доданок? другий доданок? суму? Склади рівність, за якою дізнаємося, скільки гралося хлопчиків.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. Знайди невідомі доданки.

Підсумок

Рефлексія