Каталог матеріалів

Урок №68 для 2 класу з математики за С.О. Скворцовою - Переносимо прийом округлення на випадки додавання й віднімання одноцифрового числа

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок № 68. Переносимо прийом округлення на випадки додавання й віднімання одноцифрового числа

Мета: формувати обчислювальні навички, актуалізувати вміння виконувати додавання й віднімання чисел способом округлення в межах 20, замінювати число близьким круглим числом; перенести відомий учням спосіб міркування — округлення — на випадки додавання й віднімання одноцифрового числа в межах 100 з переходом через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі; удосконалювати вміння обчислювати значення виразів за діями.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Які способи додавання вам відомі? [Додавання частинами, додавання на підставі правила додавання числа до суми.] Які способи віднімання вам відомі? [Віднімання частинами, віднімання на підставі правила віднімання числа від суми.] А з яким способом додавання та віднімання ви познайомились у межах 20? [Зі способом округлення.] Сьогодні ми перенесемо цей спосіб міркування на випадки додавання й віднімання в межах 100. Готові? Тоді до роботи!

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 9. Завдання 1. Працюйте з математичними матеріалами «Кужки-намистинки».

Слайд 10. Завдання 2. Обчисли за схемами значення виразів способом округлення.

Слайд 11-12. Завдання 3. Запиши найближче кругле число до даного. Заміни дане число різницею.

Слайд 13. Завдання 4. Здогадайся, значення якого виразу в стовпчику обчислити зручніше. Обчисли його. Скористайся залежністю результату від зміни компонента та знайди значення іншого виразу.

Слайд 14. Завдання 5. Прокоментуй обчислення.

Слайд 15-16. Прийом округлення. Правило.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 6. Обчисли за схемами значення виразів способом округлення.

Слайд 21. Рухлива вправа.

Слайд 22. Завдання 2. Назви найближче кругле число до даного.

Слайд 23. Завдання 3. Значення якого виразу в стовпчику обчислити легше? Обчисли його. Скористайся залежністю результату від зміни компонента та знайди значення іншого виразу.

Слайд 24. Завдання 4. Прокоментуй обчислення. Зістав суму з поданою нижче. Зістав різниці. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв'язування?

Слайд 25. Завдання 5. Виконай обчислення, користуючись прийомом округлення. Самостійна робота. Робота біля дошки.

Слайд 26. Домашні тренувальні вправи.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні