Каталог матеріалів

Урок №67 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Узагальнюємо знання про арифметичні дії додавання і віднімання

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 67. Узагальнюємо знання про арифметичні дії додавання і віднімання

Мета: узагальнити і систематизувати навчальний досвід учнів щодо арифметичних дій додавання та віднімання. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати навчальний досвід учнів щодо додавання та віднімання; правил віднімання суми від числа, додавання числа до суми, віднімання суми від числа, віднімання числа від суми; застосування законів додавання, правил додавання й віднімання для раціоналізації обчислень; уміння порівнювати багатоцифрові числа та визначати різницеве відношення між числами. Вдосконалювати навички віднімання чисел на підставі нумерації; вміння порівнювати математичні вирази, навички додавання і віднімання багатоцифрових чисел на підставі нумерації. Актуалізувати розуміння залежності значення суми від зміни одного з доданків, значення різниці — від зміни зменшуваного або від’ємника. Формувати вміння розв’язувати складені задачі, що містять збільшення або зменшення числа на кілька одиниць, у тому числі сформульовані у непрямій формі. Вдосконалювати навички ділення трицифрового числа на двоцифрове. Розвивати вміння розв’язувати рівняння, в яких один із компонентів або праву частину подано числовим виразом. Удосконалювати навички усного додавання і віднімання круглих чисел способом укрупнення розрядних одиниць; письмового додавання та віднімання трицифрових чисел. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 5-7. Математичний диктант.

Слайд 8. Рухлива вправа для очей.

Слайд 9-10. Хвилинка каліграфії.

Слайд 11. Завдання 1. Знайди значення виразів, використовуючи усний прийом. Запиши результати.

Слайд 12. Завдання 2. Розкажи про арифметичні дії додавання і віднімання, користуючись вкладками 2 і 3.

Слайд 13-14. Завдання 3. Згадай закони додавання; правила додавання і віднімання. Виконай порівняння виразів без обчислення їхніх значень.

Слайд 15-16. Завдання 4. Обчисли зручним способом. Скористайся підказками.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18. Завдання 5. Згадай, як залежить результат арифметичної дії від зміни одного з компонентів. Порівняй вирази без обчислення їх значень.

Слайд 19. Завдання 6. Розв’яжи задачу, скориставшись підказкою.

Слайд 20. Завдання 7. Знайди значення виразів письмово. Виконай перевірку.

Слайд 21. Завдання 8. Визнач, чи істинними є рівності. Чим цікаві ці рівності?

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 24. Завдання 2. Знайди значення виразів зручним способом.

Слайд 25-27. Завдання 3. Розв’яжи задачу 1 усно. Зістав задачі 1 і 2; 2 і 3. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання задачі 2? задачі 3? Розв’яжи задачу 3.

Слайд 28. Завдання 4. Знайди значення часток письмово. Виконай перевірку.

Слайд 29. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 30-31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 32. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні