Каталог матеріалів

Урок №67 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Побудова речень за поданим початком і малюнками

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 67

 

Тема. Удосконалення вміння писати вивчені букви, слова і речення з ними. Побудова речень за поданим початком і малюнками. Розвиток зв’язного мовлення спілкування на тему «Звірі».

Мета: пригадати й закріпити письмо вивчених букв; формувати вміння записувати слова з ьо; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковане речення, записувати речення-відповідь на запитання, добирати родове поняття на основі видових; актуалізувати тематичну групу слів «Звірі»; розвивати вміння розповідати за малюнком, будувати речення за поданим початком і малюнком, вести діалог на задану тему; виховувати кмітливість, спостережливість, інтерес до звірів.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати слова з ьо; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічна настанова – «ЧАРІВНІ ОКУЛЯРИ».

Слайд 3. Психологічна настанова – «ЧАРІВНІ ОКУЛЯРИ».

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

Відгадайте загадку.

Слайд 4. Повторення вивченого.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: сьомий кольоровий кулька шість синього сьома.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.16)

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Що відбувається на малюнку? Кого навчає дівчинка? Який урок проводить? Що рахують діти? Що на кульках зображено? Яку цифру показує дівчинка? Які цифри знаходяться перед цифрою 3? Які після неї? Скільки всього кульок, яких вони кольорів? Скільки синіх кульок, скільки жовтих? А скільки іграшок? Чи вистачить кульок усім іграшкам? Чи залишиться кулька дівчинці?

Слайд 10. Наведіть на малюнку всі цифри, які зображені на кульках.

Слайд 11. Вправа для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 13. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині та внизу сторінки зошита?

Слайд 14. Робота в зошиті.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Слайд 16. Робота в зошиті.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

 

Розвиток зв’язного мовлення.

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита.

Слайд 19. Уявіть, що ви потрапили до лісу, і назвіть тварин, які живуть у зображеному на малюнку лісі. Доберіть слово, яким можна назвати всіх диких тварин.

Слайд 20. Бесіда за малюнком. Назвіть зображених тварин. Чи це звірі? Чи живуть вони в наших лісах? Чи знаєте, де живуть ці тварини на волі?

Слайд 21. Робота в парах.

Слайд 22. Робота в парах.

Слайд 23. Гра «Відгадай, хто це».

Слайд 24. Повторюй швидко подане слово. Назву якого звіра ти чуєш? Запиши її.

Слайд 25. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Гра від ветеринара зоопарку.

Слайд 26. Гра від ветеринара зоопарку.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 27. Online завдання.

 

 

Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 28. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні