Каталог матеріалів

Урок №67 для 6 класу з математики за А. Мерзляк - Розв’язування вправ і задач на відсоткове відношення двох чисел.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк)

Урок № 67. Розв’язування вправ і задач на відсоткове відношення двох чисел.

Мета: поглибити знання про відсотки, ознайомитись з деякими видами задач на відсоткові розрахунки, розвивати вміння аналізувати умову задачі, формувати вміння складати пропорцію за умовою задачі; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати відсоткові розрахунки.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Рухлива вправа.

Слайд 8 - 17. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 2 рівня складності: № 619, 621, 622, 623, 624, 634,636, 638, 639.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19. Завдання.
(Знайдіть помилку) У магазині висить рекламне оголошення: «Тепер на 50 % дешевше — 0,75 л олії продається за ціною 0,5 л». Знайдіть помилку в цьому оголошенні. На скільки відсотків дешевше насправді стали продавати олію?

 Слайд 20. Завдання:

Обчисліть значення y за формулою y = 0,2x, якщо: 1) x = 5; 2) x = 1,2. Знайдіть, використовуючи дану формулу, значення x, якщо y = 4.

Слайд 21 -22. Індивідуальна робота.

Із міст Сонячне та Квіткове одночасно назустріч одне одному вирушили пішохід і велосипедистка, які зустрілися через 2 год після початку руху. Через 4 год після зустрічі пішохід прибув у місто Квіткове. Скільки часу витратила велосипедистка на шлях із Квіткового до Сонячного?

Слайд 23-24. Задачі на логіку.

З пункту A о 6 год ранку вийшов турист. Увечері він дійшов до пункту B і, переночувавши, знов-таки о 6 год ранку вирушив до пункту A. Доведіть, що на маршруті є такий пункт C, у якому турист опинився в один і той самий час як першого, так і другого дня (швидкість туриста на маршруті могла змінюватися).?

Підсумок

Слайд 25-26. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 27. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 28. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні