Каталог матеріалів

Урок №66 з математики для 7 класу. Н. Тарасенкова та ін. - Розв’язування вправ і задач на поділ числа у даному відношенні.

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н. Тарасенкова)

Урок № 66. Розв’язування вправ і задач на поділ числа в даному відношенні.

Мета: формувати вміння учнів використовувати властивості пропорцій до розв'язування задач на пропорційний поділ та задач логічного характеру; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють використовувати властивості пропорцій до розв'язування задач на пропорційний поділ та задач логічного характеру.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-6. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 7-8. Рухлива вправа.

Слайд 9 - 36. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 3 рівня складності: № 732, 734, 736, 738, 744, 745, 746.

Слайд 37. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 38-39. Завдання.
Поділи:

число 21 на дві частини у відношенні 5:2;

число 48 на три частини у відношенні 1:4:3..

 Слайд 40. Завдання:

Сторони трикутника відносяться як 2:3:4. Різниця найбільшої і найменшої сторін дорівнює 10 см. Знайди сторони трикутника.

Слайд 41- 42. Індивідуальна робота.

На спорудженні будинку працювало три бригади. У першій бригаді 8 робітників працювало 10 днів, у другій — 10 робітників працювало 9 днів, у третій — 6 робітників працювало 12 днів. За роботу всі три бригади разом отримали 141 570 грн. По скільки гривень отримала кожна бригада, якщо продуктивність праці всіх робітників однакова?

Слайд 43-44. Задачі на логіку.

Поділи число 182 на три частини

х, у і z так, щоб

х : у = 2 : 1, у : z = 3 : 4?

Підсумок

Слайд 45. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 46. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 47. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні