Каталог матеріалів

Урок №66 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Розпізнаю прикметники

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 66.  Розпізнаю прикметники

 

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити розпізнавати прикметники в реченні, вміти ставити питання, добирати антоніми, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Вправа «Асоціативний кущ» до слова «свято», відповідно до запитань.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7. Вправа 1. Прочитай текст. Визнач, до якої частини мови відносяться виділені слова. Обґрунтуй свою думку.

Слайд 8-9. Вправа 2. Знайди в тексті слова, які характеризують виділені іменники. Запиши утворені сполучення слів за зразком.

Слайд 10. Вправа 2. Проведи дослідження.

Слайд 11. Прочитай і запам'ятай!

Слайд 12-14. Вправа 3. Прочитай текст. Випиши в колонку виділені слова. Добери до них прикметники і запиши в другу колонку.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Вправа 4-5. Прочитай, що дізнався про Херсон Щебетунчик. Поясни, як розумієш слово катакомби. Перевір себе за словником.

Слайд 17. Словникова робота. Стіна слів.

Слайд 18. Вправа 5. Спиши текст про катакомби. Підкресли прикметники хвилястою лінією.

Слайд 19-20. Вправа 6. До виділених у тексті про катакомби прикметників добери антоніми. Запиши їх парами.

Слайд 21-23. Вправа 7. Прочитай, що дізналася Родзинка про Херсон. Доповни її розповідь прикметниками з довідки і запиши.

Слайд 24-25. Вправа 8. Випиши з поданих слів прикметники. Підкресли ті, якими можна описати Херсон.

Слайд 26-27. Вправа 9. Що ти знаєш про місто Херсон? Напиши про це текст (3–4 речення).

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 28. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 29. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 30-32. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні