Каталог матеріалів

Урок №66 для 5 класу з української мови за О. Заболотним - Позначення на письмі ненаголошених голосних [е], [и] в коренях слів.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за підручником О. Заболотний та В. Заболотний» для 5 класу за програмою НУШ.

 

Урок №66. Позначення на письмі ненаголошених голосних [е], [и] в коренях слів

Мета: продовжувати знайомити учнів із правилами вимови голосних звуків; вчити правильно позначати на письмі ненаголошені [е], [и] в коренях слів; удосконалювати вміння правильно записувати слова фонетичну транскрипцію; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця правильно вимовляє голосні та приголосні звуки; записує слова фонетичною транскрипцією; розпізнає у словах явища уподібнення звуків, спрощення, чергування; проводить лінгвістичне спостереження; добирає слова із уподібненням звуків, спрощенням, чергуванням; читає слова уголос із дотриманням норм орфоепії; визначає в слові орфограми, обґрунтовує написання слів, записує слова згідно вивчених орфограм; вибирає прийменник, сполучник з дотриманням правил милозвучності; розв’язує ситуаційні завдання пов’язані із уживанням слів; працює з орфографічним словником.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 6. Актуалізація опорних знань.

Слайд 7. Гра «Хто швидше?».

Слайд 8. Продовжіть прислів’я і приказки. Підкресліть ненаголошені [е], [и], [о] у словах.

ІІ. Основна частина

Слайд 10. Запам’ятайте.

Слайд 11. Запам’ятайте.

Слайд 12. Запам’ятайте.

Слайд 13. Запам’ятайте.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15-16. Щоденні 5.

Слайд 17-21. Спишіть слова, уставляючи на місці пропуску букву е або и. Поряд напишіть перевірні слова з наголошеними [е], [и], позначте наголос. Як вимовляємо ненаголошені [е], [и]?

Слайд 22-23. Доберіть до слів таку форму, щоб ненаголошений звук [е] випав. Запишіть слова парами, позначте орфограму. Поясніть написання букви е в ненаголошених складах поданих слів.

Слайд 24. ПОПРАЦЮЙТЕ В ПАРАХ. Розподіліть між собою слова. Змініть свої слова або доберіть до них спільнокореневі так, щоб ненаголошений звук [е] чергувався з [і]. Перевірте одне в одного виконання завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 25. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 26. Рефлексія «Емоційна ромашка». Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні