Каталог матеріалів

Урок №66 для 4 класу з української мови за М. Вашуленко - Навчаюся писати закінчення іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини.

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «М. Вашуленко, Н. Васильківська, С. Дубовик»

Урок №66. Навчаюся писати закінчення іменників чоловічого роду в родовому відмінку однини.

Мета: ознайомити учнів із правописом іменників чоловічого роду у родовому відмінку однини; формувати вміння і навички користуватися орфографічним словником; розвивати пізнавальну самостійність учнів; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати вміння дотримувати правильної постави, здатність співпрацювати з іншими учасниками навчального процесу, виконувати розумові операції й практичні дії;

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 3. Перевірка домашніх тренувальних вправ.

Слайд 4. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 5. Рухлива вправа.

Слайд 6. Прочитай і розкажи у класі.

Слайд 7. Хвилинка спілкування.

Слайд 8. Гімнастика для очей.

Слайд 9. Розкажіть одне одному про музичні інструменти, відповідаючи на запитання.

Слайд 10. Прочитайте назви музичних інструментів на с. 96. Визначте рід

і число поданих іменників.

Слайд 11. Уяви себе композитором — автором (авторкою) музичних творів. Створи власну мелодію. Уголос виконай свій музичний твір. Розкажи, який настрій у людей викликатиме створена тобою мелодія.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 13. Прочитай, доповнюючи речення. Розкажи, що ти знаєш про

образотворче мистецтво.

Слайд 14. Постав виділені іменники у форму родового відмінка однини.

Перевір правопис закінчень іменників чоловічого роду за орфографічним словником.

Слайд 15. Складіть і запишіть речення з утвореними формами іменників.

Позначте закінчення у відмінкових формах цих слів.

Прочитайте свої речення у класі.

Слайд 16. Уяви себе художником (художницею). Яку картину ти

намалював би (намалювала б)? Розкажи, який настрій у людей викликатиме ця картина.

Слайд 17. Поставте подані іменники в родовому відмінку однини. Перевірте правопис закінчень іменників за орфографічним словником.

Слайд 18. Складіть і запишіть кілька сполучень слів з іменниками

(на вибір) у формі родового відмінка однини за зразком.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні