Каталог матеріалів

Урок №64 для 3 класу з української мови за Н. Кравцовою, В. Романовою - Розпізнавання граматичної форми прикметників за родовим закінченням, поставленим питанням

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника «Українська мова та читання. 3 клас. У 2-х частинах. Частина 1». Кравцова Н., Придаток О., Романова В.

 

Урок №064. Розпізнавання граматичної форми прикметників за родовим закінченням, поставленим питанням, та іменником, з яким він зв’язаний. Вимова і правопис слова горизонт.

 

Мета: закріпити знання про прикметник як частину мови, його значення і роль у мовленні; розвивати зв’язне мовлення, творчу уяву, граматичну пильність, вміння узагальнювати мовні явища та робити висновки; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови.

 

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 9. Вправа «Продовжте речення».

Слайд 10. Хвилинка каліграфії.

Повідомлення теми уроку

Слайд 11. Повідомлення теми уроку.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 13. Вправа 215. Вправа «Квест».

Слайд 14. Вправа 215. Виконай завдання на вибір.

Слайд 15. Вправа 216. Прочитай заголовок. Чи погоджуєшся ти з думкою, висловленою в заголовку? Прочитай текст.

Слайд 16. Вправа 216. Знайди у тексті прикметники і зв’язані з ними іменники. Виділи в них закінчення. Визнач рід.

Слайд 17. Рухлива вправа.

Слайд 18. Вправа 217. Прочитай прислів’я, поясни їх зміст. Склади усно розповідь, заголовком якої було б виділене прислів’я.

Слайд 19. Вправа 217. Випиши прикметники-антоніми разом з іменниками, з якими вони зв’язані. Виділи закінчення в прикметниках. У дужках запиши число.

Слайд 20. Вправа 218. Прочитай текст. Як ти гадаєш, хамелеонові краще жити на землі чи на деревах? Чому?

Слайд 21. Вправа 218. Випиши слова, які допомогли тобі краще уявити хамелеона. До якої частини мови вони належать? Доведи свою думку. У виділених словах знайди і поясни орфограму. Обґрунтуй, чому саме такі префікси ти написав / написала.

Слайд 22. Фізкультхвилинка.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 23. Вправа 84. Прочитай вірш Наталі Забіли. Випиши сполучення іменників із прикметниками. Познач за зразком закінчення, число і в однині — рід.

Слайд 24. Вправа 85. Від поданих іменників утвори прикметники і впиши їх у відповідні комірки.

Слайд 25. Вправа 86. Утвори від іменників прикметники за зразком. Розбери два утворені (на вибір) прикметники за будовою.

Слайд 26. «Щоденні – 5». Письмо для себе.

Підсумок

Слайд 27-28. Пояснення домашнього завдання.

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні