Каталог матеріалів

Урок №64 для 6 класу з математики за А. Мерзляк - Пропорція. Основна властивість пропорції.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк)

Урок № 64. Пропорція. Основна властивість пропорції.

Мета: сформувати вміння та знання з поняттям та властивістю пропорції; формувати вміння й навички застосування її до розв'язування вправ; розглянути приклади використання пропорції у практичному житті; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють застосовувати основну властивість пропорції при вирішенні вправ та задач.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-13. Основні поняття з теми.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 14-15. Рухлива вправа.

Слайд 16 - 31. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 2 рівня складності: № 576, 577, 579, 581, 585.

Слайд 32. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 33. Завдання.
1) У пропорції 12 : 3 = 8 : 2 вказати крайні та середні члени.

2) Запиши цю саму пропорцію, використавши дроби.

 Слайд 34-35. Завдання:

Перевір, користуючись основною властивістю пропорції, чи можна із цих відношень скласти пропорцію.

Слайд 36. Індивідуальна робота.

Знайти невідомий член пропорції.

Слайд 37-38. Задачі на логіку.

96 команд грають у баскетбольному турнірі за олімпійською системою, тобто нічиїх немає. Команда, що програє матч, зі змагань вибуває. Скільки буде проведено матчів, щоб виявити переможця?

Підсумок

Слайд 39. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 40. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 41. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні