Каталог матеріалів

Урок №64 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Дізнаюсь про іменники, які не змінюються за числами.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи). 

Урок № 64.  Дізнаюсь про іменники, які не змінюються за числами.

Мета: продовжувати вчити змінювати іменники за числами, дослідити іменники, які не змінюються за числами; продовжувати вчити визначати рід іменників; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови,  до традицій своєї країни.

 

Обладнання:  мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Хвилинка каліграфії.

Слайд 5. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 6. Вправа 1. Ґаджик дібрав цікаві слова. Прочитай їх. Визнач, у якій колонці іменники вжито в однині, а в якій – у множині.

Слайд 7. Вправа 1. Проведи дослідження.

Слайд 8. Перевір себе за правилом.

Слайд 9. Вправа 2. Спиши слова Ґаджика. Познач у них закінчення.

Слайд 10-11. Вправа 3. Спиши речення. Підкресли іменники.

Слайд 12-13. Вправа 4. Випиши підкреслені в попередньому завданні іменники у дві колонки. Підкресли слова, які не змінюються за числами.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Слайд 15. Вправа 5. Прочитай текст. Запитай у вчителя/вчительки про значення слів, які тобі незрозумілі.

Слайд 16-18. Словникова робота.

Слайд 19-20. Вправа 6. Випиши в колонку слова, виділені в тексті про «Софіївку». Познач над кожним його рід. Зміни ці слова за числами і запиши в другу колонку. Які слова не вдалося змінити? Поясни чому.

Слайд 21-22. Вправа 7. Чи виникло в тебе бажання відвідати парк в Умані? Поясни чому. Напиши про це текст (3-4 речення).

Слайд 23. Вправа 8. Прочитай, як Щебетунчик змінив іменники за числами. Поясни, якої помилки він припустився.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 24. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 25. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

     Слайд 26-28. Пояснення домашнього завдання.

 

 

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні