Каталог матеріалів

Урок №63 для 3 класу з математики за С. Скворцовою - Знайомимось із групами величин

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 63. Знайомимось із групами величин

 

Мета: формування поняття про взаємопов’язані величини; удосконалювати обчислювальні навички додавання та віднімання з переходом через розряд, табличного множення та ділення; актуалізувати уявлення про величини: масу, довжину, місткість, одиниці їх вимірювання; ознайомити з термінами «загальна маса», «загальна довжина», «загальна місткість»; ввести правило знаходження загальної величини кількох різних предметів, кількох однакових предметів; формувати вміння розв’язувати прості задачі на знаходження загальної величини кількох однакових предметів, а також розв’язувати прості та ускладнені рівняння.

 Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 4-6.  Математичний диктант.

Слайд 7.  Усна лічба.

Слайд 8.  Актуалізація уявлення про величини та одиниці їх вимірювання. Завдання 1. Кожну назву величини з’єднай з одиницями вимірювання цієї величини.

Слайд 9.  Рухлива вправа для очей.

Слайд 10-11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12-13. Завдання 2. Розв’яжи задачу. Що в ній є шуканим?

Слайд 14. Пам'ятка.

Слайд 15-16. Завдання 3. Зістав задачу з поданою в завданні 2. Що змінилося? Як ця зміна вплине на розв’язання? Доповни записи.

Слайд 17. Пам'ятка.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

Слайд 19-24. Завдання 4. До кожної задачі добери схему та вираз. Зістав задачі 1 і 2; задачі 3 і 4. Як можна знайти загальну довжину? загальну місткість?

Слайд 25. Рухлива вправа.

Слайд 26-31. Завдання 1. Зістав задачі попарно. До кожної задачі добери схему та вираз, який є розв'язанням задачі.

Слайд 32-34. Завдання 2. До кожної задачі добери короткий запис.

Прокоментуй схему та вираз.

Слайд 35-36. Завдання 3. Перевір, як учні розв'язали ускладнені рівняння.

Прокоментуй розв'язання.

Слайд 37. Завдання 4. Згадай відповідні правила та знайди:

Слайд 38. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 39-40. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 41. Пояснення завдань домашньої роботи.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні