Каталог матеріалів

Урок №62 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо дії з іменованими числами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 62. Виконуємо арифметичні дії з іменованими числами

Мета: формувати уявлення про багатоцифрові числа, в тому числі про іменовані; розвивати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати вміння застосовувати в обчисленнях правила множення та ділення на розрядну одиницю; знання про одиниці виміру довжини та співвідношення між ними. Ознайомити зі способом заміни більших одиниць виміру меншими, менших одиниць виміру — більшими. Формувати вміння порівнювати іменовані числа, записувати іменовані числа в порядку зростання. Вдосконалювати вміння знаходити частину від іменованого числа. Розвивати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу. Актуалізувати спосіб знаходження спільної продуктивності у випадку, коли дії виконавців спрямовані на протилежний результат. Удосконалювати навички множення та ділення круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2-5. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 6-9. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 10. Рухлива вправа для очей.

Слайд 11. Хвилинка каліграфії.

Слайд 12. Завдання 1. Виконай ділення з остачею. Поміркуй, як зручно поділити число на 10; на 100 з остачею.

Слайд 13. Завдання 1. Згадай правила множення і ділення на розрядну одиницю. Знайди значення виразів. Запиши результати.

Слайд 14-16. Завдання 2. Заміни більші одиниці вимірювання меншими, скориставшись зразком. Запиши результати.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Слайд 18-20. Завдання 3. Заміни прості іменовані числа складеними за зразком.

Слайд 21-22. Завдання 4. Порівняй іменовані числа.

Слайд 23. Завдання 5. Обчисли та запиши результати.

Слайд 24. Завдання 6. Розв’яжи задачу. Склади та розв’яжи хоча б одну обернену задачу.

Слайд 25. Завдання 7. Розв’яжи задачу.

Слайд 26-30. Завдання 8. Знайди значення виразів по діях.

Слайд 31. Завдання 9. Знайди значення виразу зі змінними.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Слайд 33. Завдання 1. Виконай арифметичні дії.

Слайд 34. Завдання 2. Згадай правило множення і ділення на розрядну одиницю. Знайди значення виразів.

Слайд 35-36. Завдання 3. Заміни більші одиниці вимірювання меншими, користуючись зразком. Як слід міркувати?

Слайд 37-38. Завдання 4. Заміни прості іменовані числа складеними іменованими числами за зразком.

Слайд 39. Завдання 5. Розв’яжи задачу.

Слайд 40. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 41-43. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 44. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні