Каталог матеріалів

Урок №60 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Поєднуй прикметники з іменниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20 ___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), «Українська мова та читання», автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024, та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 60

Тема: Поєднуй прикметники з іменниками

Мета: учити учнів встановлювати зв'язок між іменниками і прикметниками, утворювати словосполучення іменника з прикметниками; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; розвивати в учнів зв’язне мовлення, аналітико-синтетичне мислення; формувати інформаційно-комунікативну компетентність спілкування рідною мовою; виховувати культуру поведінки за столом.

 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє встановлювати зв'язок між іменниками і прикметниками, утворювати словосполучення іменника з прикметниками; удосконалювати навички пошуку потрібної інформації в тексті за поданими запитаннями; розвиває зв’язне мовлення, аналітико-синтетичне мислення; формує інформаційно-комунікативну компетентність спілкування рідною мовою; виховує культуру поведінки за столом.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6. Вправа «Вгадай слово».

Робота в зошиті.

Слайд 7. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 8. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 9. Диктант. Словникові слова.

Слайд 10. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

ІІ. Основна частина.

Робота за посібником.

Слайд 11. Пригадай вивчене. Заміни сполучення слів за зразком. Підкресли прикметники.

Слайд 12. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 13. Вправа 1-2. Родзинка хоче повідомити інформацію. Прочитай слова, які вона для цього дібрала. Що називають ці слова? На які питання відповідають? Чи зрозуміло вам, про що хоче розповісти Родзинка?

Слайд 14. Вправа 3. Читалочка хоче допомогти Родзинці. Вона пропонує їй іншу групу слів. Прочитайте її. На які питання відповідають слова Читалочки? Що вони називають?

Слайд 15-16. Вправа 4. Добери до кожного слова Читалочки відповідний прикметник зі слів Родзинки. Запиши за зразком: Тарілка (яка?) керамічна.

Слайд 17. Вправа 5. Поміркуй, з якими словами зв'язані прикметники. Перевір себе за правилом.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Слайд 19-20. Вправа 6. Відгадай загадку Щебетунчика. Запиши слово-відгадку. Добери до нього прикметники і запиши.

Слайд 21. Вправа 7. Читалочка готувалася до прийому гостей. З книги добрих манер вона дізналася, як треба накривати стіл. Прочитай цю інформацію.

Слайд 22. Вправа 8. Читалочка дізналася з журналу іншу інформацію про соки. Прочитай її. Чи є в ній щось нове для тебе? Вправа 8. Спиши виділену частину тексту. Підкресли прикметники і іменники, з якими вони зв'язані.

Слайд 23-25. Вправа 9. Запишіть відповіді на запитання Читалочки.

Слайд 26-27. Вправа 10-11. Ґаджик хоче дати тобі пораду. Прочитай її у вірші. Розкажи, що ти з неї дізнався/дізналась. Випиши з вірша виділені іменники разом із прикметниками, з якими вони зв'язані.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Виконання Online завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Творче домашнє завдання.

Слайд 30. Творче домашнє завдання.

Слайд 31-32. Пояснення домашнього завдання. Вправа 10. Допоможи Щебетунчикові утворити прикметники від поданих слів. З одним прикметником склади і запиши речення.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 34. Вправа «Мікрофон».

Слайд 35. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні