Каталог матеріалів

Урок №60 з української мови для 6 класу за О. Авраменко, З. Тищенко - Букви -а (-я), -у (-ю) в закінченнях родового відмінка однини іменників чоловічого роду

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автори: Авраменко О., Тищенко З. (2023)» для 6 класу за програмою НУШ.

Урок № 60.

Тема. Букви -а (-я), -у (-ю) в закінченнях родового відмінка однини іменників чоловічого роду

Мета: пояснити особливості відмінювання іменників чоловічого роду ІІ відміни в родовому відмінку; розвивати навички доречно використовувати в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; помічати закономірності у правописі відмінкових закінчень іменників ІІ відміни та іменників, що мають лише форму множини; визначати в іменниках вивчені орфограми; виправляти граматичні та орфографічні помилки, обґрунтовувати написання вивченими правилами; критично оцінювати прочитану або прослухану текстову інформацію, звертаючи увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчувати себе частиною свого роду, пишатися цим.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця доречно використовує в мовленні іменники всіх числових та відмінкових форм; виявляє закономірності у правописі відмінкових закінчень іменників ІІ відміни та іменників, що мають лише форму множини; визначає в іменниках вивчені орфограми; помічає й виправляє граматичні та орфографічні помилки, обґрунтовує написання вивченими правилами; звертає увагу на роль і значення іменників у мовленні; відчуває себе частиною свого роду, пишається цим.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 4. Online завдання.

Слайди 6-7. Перевірка домашнього завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Спостереження. Розгляньте малюнки. Чому в реченнях під малюнками іменник дзвін має різні закінчення в тому самому відмінку?

Слайди 11-14. Опрацюйте правила вживання закінчень -а (-я) та -у (-ю) в іменниках чоловічого роду в родовому відмінку однини.

Слайд 15. Поставте іменники у форму родового відмінка однини (усно). Аргументуйте вибір закінчення правилом із таблиці.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

Слайди 17-18. Щоденні 5.

Слайд 19. Запишіть іменники в родовому відмінку однини у дві колонки: 1) із закінченням -а (-я); 2) із закінченням -у (-ю). З перших букв записаних слів складіть фразеологізм, що означає «порятунок, спосіб вийти зі скрутного становища».

Слайд 20. Творча майстерня. Прочитайте подані пари слів і складіть із ними речення.

Слайд 21. Культура слова. Запам’ятайте, як правильно наголошувати слова.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Тестове завдання.

Слайд 23. Рефлексія. «Загадкові листи».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні