Каталог матеріалів

Урок №6 для 5 класу з курсу "Досліджуємо історію і суспільство" за Пометун О.І. - У яких джерелах люди шукають інформацію. Медіатекст. Як оцінити достовірність інформації.

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку етики за підручником «Досліджую історію і суспільство»

Олена Пометун, Юлія Малієнко, Тетяна Ремех (2022).

 

Урок №6. У яких джерелах люди шукають інформацію. Медіатекст. Як оцінити достовірність інформації.

Мета: систематизувати знання про інформаційну безпеку, вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей; активізувати пізнавальну діяльність дітей; збагачувати активний словник відповідно до тематики уроку;

розвивати самостійне мислення, уміння досліджувати, уяву, доказове та зв’язне мовлення, пам’ять, увагу, дрібну моторику, критичне мислення, навички вільного спілкування, естетичний смак; виховувати свідому потребу в досягненні фізичного, психічного, соціального, духовного добробуту.

Очікувані результати: учень/учениця пояснює яким чином можна критично оцінити отриману інформацію; визначає джерела та вплив інформації на здоров’я та поведінку людей; використовує у своїх дослідженнях інформаційні інструменти та оперую у своїх висловлюваннях поняттями «факт», «думка»; уміє визначати достовірність інформації, що розміщена в інтернет ресурсах.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

І. Вступна частина

Слайд 4. Повідомлення теми уроку.

Слайд 5. Обговоріть у класі.

Слайд 6. Досліди. З якими із названих джерел інформації ти стикався/стикалася у своєму житті? В яких ситуаціях життя варто звертатись до того чи іншого джерела?

ІІ. Основна частина

Слайд 8. Поміркуйте. Дай відповідь на питання.

Слайд 9. Виконай завдання.

Слайд 10. Інформація (від лат. informatio — роз’яснення, уявлення, поняття, переказ) — це відомості про об’єкти і явища навколишнього світу, їх властивості, які підвищують рівень обізнаності людини. Усе, що надає інформацією, називається джерелом.

Слайд 11. Запам’ятай.

Слайд 12. Досліди. Закінчи речення.

Слайд 13. Гімнастика для очей.

Слайд 14. Поміркуй.

Слайд 15. Виконай завдання.

Слайд 16. Досліди. Проаналізуй зразки медіатекстів, відповівши на запитання. Що це за медіатексти? Про що можна дізнатись із кожного з них?

Слайд 17. Виконай завдання

Слайд 18. Як визначити достовірність інформації?

Слайд 19. Виконай завдання.

Слайд 20. Використовуємо інструменти дослідження.

Слайд 21. Запам’ятай.

Слайд 22. Визнач, чи є достовірною інформація, розміщена на цьому сайті. Поясни свою думку

Слайд 23. Перевір себе

Слайд 24. Щоб поглибити своє розуміння матеріалу уроку, виконай завдання до параграфа у робочому зошиті.

Слайд 25. Оціни себе та своїх однокласників/ однокласниць.

Слайд 26. Виконай завдання.

ІІІ. Заключна частина

Домашнє завдання

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 29. Рефлексійна мішень.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні