Каталог матеріалів

Урок №6 для 1 класу з музичного мистецтва за Л. Аристовою - У вирі народного мистецтва

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Л. Аристова, Н. Чєн»

Урок №6. У вирі народного мистецтва

Ритм, тривалості звуків; танець; український народний танець («Гопак»).

СММ: укр. народ. танець «Гопак».

ХТД: А. Загрудний «Будем козаками» - виконання проплескування ритмічного малюнку.

ДМІ: гра «Оркестр»

Мета: актуалізувати знання учнів про музичні твори. Ознайомити учнів з поняттями «ритм» і «танець»; українськими народними танцями. Виховувати інтерес до музичних інструментів, української культури. Розвивати критичне мислення, увагу, зв’язне мовлення. Виховувати в учнів інтерес до музики, культуру слухання.

Очікувані результати: здобувач освіти співає вокальні вправи, дитячі пісні (зокрема А. Загрудний «Будем козаками») у відповідному настрої, характері; дотримується правил співу (постава, дихання); відтворює прості ритмічні послідовності (створені з половинних, четвертних та восьмих тривалостей); створює елементарний ритмічний супровід до пісні; рухається в ритмі і темпі музики, узгоджує свої рухи з музичним супроводом (співом); виконує твори мистецтва (співає); сприймає твір мистецтва та висловлює враження, добирає із запропонованих слів співзвучні особистим емоціям; визначає темп (повільно, помірно, швидко); регістр (високий, середній, низький), динаміку (гучно, тихо), тембр (оркестру), характеризує мелодію; презентує результати власної творчості (співає пісні, виконує танцювальні рухи), бере участь у колективному виконанні творчого задуму.

Формування ключових компетентностей:

екологічної: спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва;

уміння вчитися: формування уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва;

громадянської та соціальної: співпраці з іншими, використання мистецтва для отримання задоволення (впливу на власний емоційний стан).

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Слайд2. Послухайте вірш та налаштуйтесь на роботу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд3. Пригадайте.

Слайд4. Сьогодні на уроці вас чекає відкриття

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд5. Дайте відповідь на запитання.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд6-7. Слово вчителя

Слайд8. Запам’ятайте!

Слайд9. Слово вчителя

Слайд10. Запам’ятайте!

Слайд11-12. Слово вчителя

Слайд13. Цікаво знати …

Слайд14. Перегляньте: Український народний танець «Гопак» у виконанні ансамблю ім. П. Вірського.

Слайд15. Дайте відповіді на запитання.

Слайд16. Виконайте під музику танцювальні рухи, які вам сподобались.

Слайд17. Поміркуйте, як треба виконувати гопак.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19-20. Пригадайте текст пісні «Будем козаками».

Слайд21. Виконання пісні «Будем козаками»

Слайд22. Гімнастика для очей

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд23. Проплескайте ритм з довгих та коротких звуків.

Слайд24. Гра «Оркестр»

Підсумок

Слайд25. На дозвіллі …

Рефлексія

Слайд26. Рефлексія. Вправа «Емоційна ромашка». Дай відповіді цеглинками LEGO

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні