Каталог матеріалів

Урок №6 з історії України та всесвітньої історії для 6 класу за І. Щупак, О. Бурлака - Поява і розселення людини на планеті Земля

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку вступу до історії України та громадянської освіти з використанням навчального посібника «Історія України Всесвітня історія» (підручник для 6 класу) І. Щупак

Урок №6. Поява і розселення людини на планеті Земля

Мета: охарактеризувати теорії походження людини; проаналізувати основні етапи еволюції людини; визначити характерні риси австралопітеків, пітекантропів, неандертальців та кроманьйонців; сформувати уявлення в здобувачів освіти про процес залюднення планети Земля; визначити хронологічні й територіальні межі появи давніх людей на теренах України; розвивати ключові компетентності: спілкування державною мовою; інформаційно-цифрова компетентність; уміння вчитися впродовж життя; основні компетентності у природничих науках і технологіях; соціальна та громадянська компетентності; математична компетентність; розвивати історичну компетентність (хронологічну, просторову, інформаційну, логічну, аксіологічну); виховувати толерантність й повагу до різних поглядів, релігій, звичаїв і культур, уміння знаходити порозуміння з іншими людьми задля досягнення суспільно значущих цілей.

Очікувані результати. Після цього уроку учні будуть: знати поняття «австралопітек», «людина вміла», «пітекантроп», «неандерталець», «кроманьйонець», «людина розумна (homo sapiens)»; вміти висловлювати власну думку щодо теорій про походження людини; визначати на карті положення осередків первісних людей на Землі, культурно-історичних пам’яток первісних людей; наводити приклади взаємодії первісної людини і природи; описувати перебіг історичних подій з історії людей у первісні часи та визначати тяглість в історичному процесі; співвідносити дані карти з іншими джерелами інформації про життя первісних людей (розповідь учителя, текст книжки тощо); розуміти сутність наукових і релігійних теорій про походження людини.

 Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Фронтальне опитування

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 4. Слово вчителя

Слайд 5. Робота з термінами і поняттями

Слайд 6-7. Робота з підручником. Практичне завдання

Слайд 8. Вправа «Крісло автора»

Слайд 9. Гра «Займи позицію»

Слайд 10. Фронтальна бесіда

Слайд 11. Робота з підручником

Слайд 12. Робота з ілюстраціями

Слайд 13. Гімнастика для очей

Слайд 14-15. Практичне завдання. Робота з картою

Слайд 16-17. Робота в групах

Слайд 18. Online завдання

Слайд 19. Робота в парах. Творче завдання

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 20. Фронтальне опитування

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні