Каталог матеріалів

Урок №6 для 8 класу з української літератури за О. Авраменко - П/О. ГР1, ГР2, ГР3, ГР4. Своєрідність давнього українського письменства

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української літератури за підручником «Українська література». Автор: Авраменко О. (2025)» для 8 класу за програмою НУШ.

Урок № 6.

Тема. Своєрідність давнього українського письменства

Мета: ознайомити учнів з основними періодами розвитку давнього українського письменства, його жанрами та провідними ідейно-тематичними особливостями; розкрити своєрідність стилів; показати їхній зв’язок із духовним і культурним життям українського народу; розвивати вміння аналізувати й порівнювати літературні пам’ятки, знаходити в них характерні риси певної епохи; виховувати шанобливе ставлення до культурної спадщини, інтерес до витоків національної літератури та історії.

Очікувані результати:

формування предметних компетентностей: учень/учениця свідомо слухає навчальну інформацію про давнє українське письменство; художні твори та навчальний матеріал про їх авторів/авторок; відповідає на запитання за змістом навчального матеріалу; формулює уточнювальні запитання для розуміння навчальної теми.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-2.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Інтерактивне завдання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Прочитайте виразно інформацію про Володимира Мономаха.

Слайди 8-14. Прочитайте статтю «Своєрідність давнього українського письменства» та зробіть схематичний конспект.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Зауважте.

Слайд 17-18. Перевіряємо опрацьоване.

Слайд 19. Прослухайте інформацію зі статті «Повчання дітям» Володимира Мономаха» та запишіть у зошит поради.

Слайд 20. Запам’ятай.

Слайд 21. Творча майстерня. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 22. Підсумуй.

Слайд 23. Рефлексія. «Плюс-мінус-цікаво».

Слайд 24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні