Каталог матеріалів

Урок №59 для 4 класу з математики за С. Скворцовою - Виконуємо арифметичні дії з круглими числами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 4 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).

Урок № 59. Виконуємо арифметичні дії з круглими числами

Мета: формування поняття про багатоцифрові числа. Дидактичні задачі. Вдосконалювати навички усних обчислень. Актуалізувати спосіб міркування щодо визначення загальної кількості одиниць певного розряду в багатоцифровому числі; вміння визначати розрядні одиниці; замінювати числа більшими розрядними одиницями; прийом укрупнення розрядних одиниць при додаванні, відніманні, множенні та діленні трицифрових чисел. Перенести зазначений спосіб міркувань на дії з круглими багатоцифровими числами. Формувати навички додавання та віднімання круглих багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць. Актуалізувати прийом укрупнення розрядних одиниць при множенні та діленні круглого трицифрового числа на одноцифрове, ділення круглого трицифрового числа на кругле. Перенести зазначений спосіб міркувань на відповідні випадки обчислення з багатоцифровими числами . Удосконалювати навички множення та ділення круглих чисел на одноцифрове число в межах багатоцифрових чисел способом укрупнення розрядних одиниць, ділення круглого числа на кругле. Розвивати вміння розв’язувати задачі на спільну роботу та на знаходження четвертого пропорційного, зіставляти різні за математичною структурою, але схожі за сюжетом задачі. Розвивальна задача: розвивати логічне мислення учнів у процесі перенесення способу укрупнення розрядних одиниць при обчисленні сум, різниць, добутків і часток на випадки обчислення з багатоцифровими числами.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (організація класу)

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної

діяльності учнів.

Слайд 3-4. Узагальнення та систематизація вивченого. Усне опитування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

Слайд 6-7. Хвилинка каліграфії.

Слайд 8. Завдання 1. У кожному з поданих чисел визнач загальну кількість одиниць кожного розряду.

Слайд 9. Завдання 2. Заміни круглі числа більшими розрядними одиницями.

Слайд 10. Завдання 3. Знайди значення виразів способом укрупнення розрядних одиниць. Запиши результати.

Слайд 11-13. Завдання 4. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу. Значення другого виразу знайди способом укрупнення розрядних одиниць. Чи можна міркувати аналогічно, щоб знайти значення третього виразу? Обчисли його.

Слайд 14. Завдання 5. Знайди значення першого виразу в кожному стовпчику. Як результат допоможе знайти значення другого виразу? Обчисли його.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16-17. Завдання 6. Обчисли способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 18-21. Завдання 7. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу. Значення другого виразу знайди способом укрупнення розрядних одиниць. Чи можна міркувати аналогічно, щоб знайти значення решти виразів у стовпчику? Обчисли їх.

Слайд 22-23. Завдання 8. Обчисли способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 24-25. Завдання 9. Знайди значення часток способом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 26. Завдання 10. Розв’яжи задачу.

Слайд 27. Рухлива вправа.

Слайд 28. Завдання 1. Визнач загальну кількість одиниць кожного розряду.

Слайд 29. Завдання 2. Заміни круглі числа більшими розрядними одиницями.

Слайд 30. Завдання 3. Знайди значення виразів укрупненням розрядних одиниць.

Слайд 31-32. Завдання 4. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другого виразу в стовпчику? Знайди його.

Слайд 33-34. Завдання 5. Знайди значення сум і різниць, використавши прийом укрупнення розрядних одиниць.

Слайд 35-36. Завдання 6. У кожному стовпчику знайди значення першого виразу. Чи можна міркувати так само, щоб знайти значення другого виразу? Знайди його значення.

Слайд 37-38. Завдання 7. Знайди значення виразів укрупненням розрядних одиниць.

Слайд 39-40. Завдання 8. Знайди значення часток укрупненням розрядних одиниць.

Слайд 41-42. Завдання 9. Розв’яжи задачі.

Слайд 32. Рухлива вправа.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Слайд 44-46. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 47. Завдання для домашньої роботи.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні