Каталог матеріалів

Урок №59 з математики для 7 класу. Н. Тарасенкова та ін. - Розв’язування вправ і задач з відношенням.

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н. Тарасенкова)

Урок № 59. Розв’язування вправ і задач з відношенням.

Мета: сформувати вміння та знання про зміст дії ділення чисел; уяву про поняття відношення двох чисел, його змісту, властивості, а також поняття про взаємно обернені відношення; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють застосовувати властивості відношення чисел на практиці.

Тип уроку: засвоєння знань, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5. Завдання для «Розумників з математики».

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6-7. Рухлива вправа.

Слайд 8 - 26. Формування вмінь. Робота з підручником. Виконання задач та вправ 1- 4 рівня складності: № 605, 606, 608, 610, 612, 614.

Слайд 27. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 28. Завдання.
Замінити відношення дробових чисел відношенням натуральних чисел.

 Слайд 29. Завдання:

Сторони прямокутника дорівнюють 10 см і 4 см, а сторони квадрата — 6 см.

Знайди відношення периметрів і площ прямокутника і квадрата.

Слайд 30-31. Індивідуальна робота.

Як зміниться відношення а : b, якщо число:

а збільшити у 3 рази;

а зменшити у 5 разів;

b збільшити в 7 разів;

b зменшити у 2,5 рази?.

Знайди периметр трикутника.

Слайд 32-33. Задачі на логіку.

Як зміниться відношення х : у, якщо:

х і у збільшити у 5 разів;

х збільшити у 6 разів;

у збільшити у 8 разів;

х збільшити утричі, а у зменшити удвічі;

х збільшити у 6 разів, а у — удвічі;

х зменшити у 4 рази, а у збільшити удвічі?

Підсумок

Слайд 34. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 35. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 36. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні