Каталог матеріалів

Урок №59 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання великої букви Г, складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 59

 

Тема. Написання великої букви Г, складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з великою рукописною буквою Г, навчити писати її; формувати вміння писати склади і слова з великою буквою Г; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення, застосовувати знання про вживання великої букви, складати розповідь за малюнком; розвивати спостережливість, кмітливість; виховувати інтерес до читання і книжок.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати велику рукописну букву г; склади та слова з буквою г; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

 

Гра «Упіймай звук».

Слайд 4. Гра «Упіймай звук».

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 5. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: канікули ковзани санки сніжки.

Слайд 6. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

 

 

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.5)

Слайд 8. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Чим зайняті діти? Придумайте розповідь про те, як менший братик попросив старшу сестричку почитати йому книжку, про що була книжка? Придумайте на букву «ге» імена дітям, зображеним на малюнку (Галинка і Гена). З якої букви треба їх писати? Які ще слова пишуться з великої букви?

Слайд 10. З яких елементів складається велика рукописна буква Г, у якому напрямку треба рухати ручку під час її письма. Знайдіть елементи букви Г на малюнку й наведіть їх олівцем – спочатку перший елемент, потім другий і, насамкінець, цілі букви.

Слайд 11. Вправа для очей.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 15. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 16. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 17. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

 

Методика написання великої букви Г.

Слайд 18. Методика написання букви.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 20. Робота в зошиті.

Слайд 21. Пальчикова гімнастика.

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Пальчикова гімнастика.

Слайд 24. Робота в зошиті.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки (с.5).

Слайд 25. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 26. Бесіда за малюнком. Хто зображений на малюнку? Порівняй, чи однакові гномики. Знайдіть розбіжності між гномами й домалюйте деталі, відсутні на другому малюнку. Зафарбуйте гномів кольоровими олівцями.

Слайд 27. Фізкультхвилинка.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 28. Буквений диктант.

 

Малюнковий диктант.

Слайд 29. Малюнковий диктант.

 

Підсумок уроку. Гра.

Слайд 30. Вправа «Так — ні».

Слайд 31. Рухлива вправа.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 32. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 33. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 34. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні